MEB en az lise mezunu 1.651 personel arıyor! İşte başvuru şekli ve kadrolar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) en az lise mezunu 1.651 personel aradığını açıkladı. Başvuru şartları tarihine ilişkin bütün detayları ilan eden kurum, KPSS puanı esas alarak atama gerçekleştirecek. İşte MEB 2022 sözleşmeli personel alımı başvuru şekli...

ABONE OL
GİRİŞ 02.03.2022 09:19 GÜNCELLEME 02.03.2022 09:20 MEMUR
MEB en az lise mezunu 1.651 personel arıyor! İşte başvuru şekli ve kadrolar
MEB en az lise mezunu 1.651 personel arıyor! İşte başvuru şekli ve kadrolar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 1.651 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından atama gerçekleştirmeyi planlayan kurum, KPSS puan sıralamasını esas alarak istihdam sağlayacak. İlanda 63 fizyoterapist ve 1.588 aşçı ve aşçı yardımcısı alınacağı bildiriliyor. İşte başvuru detayları...

Başvurular Ne Zaman Bitecek?

MEB 1.651 personel alımı başvuruları 21 Mart 2022 tarihinde başlayıp 1 Nisan 2022 tarihi Cuma günü saat 23:59’a kadar devam edecek. 

Adaylar, başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak gerçekleştirecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

MEB Ne Kadar Maaş Ödeyecek?

MEB fizyoterapist, aşçı ve aşçı yardımcısı alımı için maaş tablosunu açıkladı. İşte merak edilen maaşlar;

Başvuru Şartları Neler?

 • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

 • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.

 • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.

 • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

a) Sözleşmeli Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.

b) Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

- Lisans düzeyinde;

Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- Ön Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dâhi iptal edilecektir.)

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 2
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Yine yeni bir macera
  Cevapla
 • ahmet1 9 ay önce Şikayet Et
  hayatın kendisi macera, sen neyin kafasını yaşıyon, 1588 tane işsiz aşçı varmı memlekette..daha ne yapacak devlet, ihtiyacı olan miktarı belirtmiş, allah devlete zeval vermesin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR