Enerji Bakanlığı KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli, Teknisyen ve Büro Personeli kadroları için personel alım ilanı yayınladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, tüm adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. İşte başvuru ekranı...

ABONE OL
GİRİŞ 20.05.2022 09:29 GÜNCELLEME 20.05.2022 09:31 MEMUR
Enerji Bakanlığı KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...
Enerji Bakanlığı KPSS 70 puan ile personel arıyor! Başvuru için bugün son...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere 65 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli, Teknisyen ve Büro Personeli pozisyonlarında istidam sağlayacak olan Bakanlık en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca yayınlanan ilanda başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detaylar adaylar ile paylaşıldı. İşte ilan metni...

Son Başvuru Ne Zaman?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 09.05.2022 tarihinde saat: 9.30’da başlayıp 20.05.2022 tarihinde saat: 23.59’da sona erecek.
Adaylar e- Devlet üzerinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda başvurularını tamamlayabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

  • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak.

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

  • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak.

  • 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapanların/ yapmış olanların ilgili yıla ait Genel Yatırım ve Finansman Programına İlişkin kararda belirtilen “… sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.” hükmüne uygun olmak.

  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR