Siirt Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitiyor?

Siirt Üniversitesi KPSS 50 puan ile sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan yayınladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları ise başvuruda bulunmak isteyen adaylar ile paylaştı.

ABONE OL
GİRİŞ 16.11.2022 09:41 GÜNCELLEME 16.11.2022 09:41 MEMUR
Siirt Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitiyor?
Siirt Üniversitesi KPSS 50 puan ile personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitiyor?

Siirt Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 1 Veteriner Hekim, 1 Bilgisayar Teknisyeni, 1 Sağlık Teknikeri, (Tıbbi Görüntüleme) 1 Elektrik Teknikeri, 1 Sıhhi Tesisat Teknikeri, 1 Laborant, 1 Büro Personeli, 2 Destek Personeli, (Temizlik Görevlisi) 16 Destek Personeli, (Hayvan Bakıcısı) ve 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 31 (otuz bir) sözleşmeli personel alımı yapacak. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, yine beraberinden en az 50 KPSS puan şartı arıyor. İşte ilana ilişkin merak edilen detaylar....

Kamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanlarıKamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanları

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Siirt Üniversitesi personel alımı başvuruları 8 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 22 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar e-Devlet Kapısı üzerinden Siirt Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden online başvurularını tamamlayabilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Siirt Üniversitesi

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak,

3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak,

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak,

5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

7. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

8. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması,

9. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

10. İlanın yayınlandığı tarihten önce istenen belge ve sertifikalara sahip olmak,

11. Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasında yer alan, ‘’Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyitek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    erkekler için hem askerlik yapmış olması diyor hemde 18 yaşı tamamlamış olması diyor, askerliği neden engel olarak gösteriyorsun? hem adam arıyor hemde şart koyuyorsun!
    Cevapla
  • şura 1 yıl önce Şikayet Et
    neden başvuru kabul etmiyor
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR