Meteoroloji Genel Müdürlüğü en az 50 KPSS puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son gün...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü en az 50 KPSS puan ile personel alımı yapacağını ilan etti. İşte başvuru şartları ve ekranı...

ABONE OL
GİRİŞ 18.11.2022 11:59 GÜNCELLEME 18.11.2022 11:59 MEMUR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü en az 50 KPSS puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son gün...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü en az 50 KPSS puan ile personel alımı! Başvuru için bugün son gün...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca toplamda 22 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lisans mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları açıkladı. Başvuruları online olarak toplamaya başlayan MGM, adaylardan en az 50 KPSS puan şartı arıyor. İşte merak edilen tüm detaylar...

Kamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanlarıKamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanları

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları 9 Kasım 2022 tarihinde başladı. adaylar 18 Kasım 2022 tarihine kadar e-Devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirebilecek.

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Kadro ve Detaylar

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

7. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

8. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.

9. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

10. Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasında yer alan; ‘’Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. Meteoroloji Mühendisliği Lisans programından mezun olmak.

2.Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, EK-1 de yer alan pozisyonların karşısında yer alan bölümlerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

3.Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için, başvuru sırasında "Diğer Belgeleriniz" aşaması altında bulunan "Denklik Gösterir Belge" alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

4. Sağlık bakımından Mühendis olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

5. 2022 yılı KPSS Lisans P3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR