Servet yatıyor! Araçlar çürümeye terk edildi

Ankara'da haciz, trafik cezası borçları veya çeşitli nedenlerle Yediemin otoparkına çekilen yüzlerce araç hurdaya döndü.

ABONE OL
GİRİŞ 15.11.2019 20:11 GÜNCELLEME 15.11.2019 20:13 OTOMOBİL
Servet yatıyor! Araçlar çürümeye terk edildi
Servet yatıyor! Araçlar çürümeye terk edildi

Ankara'da trafik cezası borçları ya da çeşitli nedenlerle icralık olduğu için trafikten men edilip Etimesgut ilçesindeki yediemin otoparkına çektirilen otomobil ve motosikletler çürümeye başladı. Yıllardır otoparkta bulunan yüzlerce araç ise hurdaya döndü. Otoparkta, çok sayıda lüks otomobil ile birlikte ambulans, tır, otobüs ve kamyonet gibi araçlar bulunuyor.

 

 

"YER BULAMIYORUZ"

20 dönüm arazi üzerine kurulu otoparkta 4 bin 300 araç ve bine yakın motosiklet bulunduğunu belirten işletmeci Aziz Öner, "Biz otopark işletmecileri olarak çok büyük sıkıntıdayız, çünkü artık buraya gelen arabalara yer bulamıyoruz. Buraya gelen arabalar çıkmıyor, her gün yaklaşık 100 arabaya geliyor ama ancak 10 araba çıkıyor. Ki burada bekleyen arabaların da değeri düşüyor" dedi."ARABALAR SATILMIYOR, ÇÜRÜYOR"

İcra ile satışa sunulan arabaların da çok geç satıldığını belirten Öner, "Bugün 100 bin TL değerinde olan araba 6 ay sonra 70 bine, 80 bine düşüyor. Hem mal sahibi zarar ediyor, hem devletimiz zarar ediyor. Düşünün 20 dönümlük bir arazideyiz ama burası bize yetmiyor. Gelen arabalar satılmıyor çünkü burada çürüyor. Şu anda plakasız motorlar geliyor. 5-6 yıl burada kalan motorlar var ama kimse gelip almıyor" diye konuştu.

"ARALARINDA 500 BİN LİRALIK ARABA DA VAR"

Otopark çalışanı Burhan Ayhan ise, kendilerine gelen aracın otoparktan çıkmadığını ifade ederek, "Vatandaş buraya gelen arabayı gözden çıkarıyor. Yaklaşık 20 yıllık arabalar var burada ama onlarda artık hurdaya çıkmış durumda. Şu anda elimizde 500 bin lira değerinde araçlar bile var. Mesela 2 tane otobüs var, bir tanesi 2 milyon lira değerinde" dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Şahan 11 ay önce Şikayet Et
  Süre çok uzun satış talep edilmeden icra satış yapamaz. Çözüm basit 40 gün içinde alacaklı veya borçlu talepte bulunması ise icra dairesi yeddiemin otoparkının 40 gün sonunda aracın satış işlemleri için sürenin dolduğunu resen ihale işlemlerinin başlanmasını icra dairesinden talep etmeli. Kıymetini piyasa değeri ile memurun tayin etmesi ile açık arttırma usulü ile satılması masrafların düşümünden sonra kalan tutar alacaklıya !
  Cevapla
 • Nefer 11 ay önce Şikayet Et
  Hükümetin acil eyleme geçmesi gerekir... Milli servet bu şekilde çürümeye bırakılmamalıdır. Satılmak suretiyle değerlendirmeli dır. Hazineye büyük gelir getirecek bir projedir.
  Cevapla
 • baran 11 ay önce Şikayet Et
  iflas kanununa ek madd e ile zaman koyup açık artırma ile ekonomiye kazandırılmalıdır.
  Cevapla
 • Adem 11 ay önce Şikayet Et
  haczedilen araçların satışı geciktiği için milli servet zayi oluyor aracı haciz ettikten sonra engeç üç ay içinde satılacak satılmaz ise mal sahibine aracını kendisinin satıp borcunu ödemesi şartıyla iade edilmesi gerekir.
  Cevapla
 • faz 11 ay önce Şikayet Et
  Otoparklarda bu çürümeye çözüm basit. Ruhsat adresine yeddemin verilmesidir. Trafige çıkması istenmiyorsa araca trafik emmiyet birimleri tarafından araç kelepçesi takılabilir. ( İsteyene üretim için ortak olma koşulu ile araç kelepçesi sistemini insanlığın hizmetine sunabilirim. ) Hali hazırda olan yeddieminler araç sahiplerinin korkulu hayaletidir. Yazıktır biran önce yeddiemin uygulamasına son verilmesi gerekmektedir. En azından yeddiemin süresi 3 gün olmalıdır. Ruhsat adresine araç teslimi yapılmalıdır. Bu işlemde kesilen cezalardan karşılanmalıdır. Bir vakitler şahsımda bu çileleri çektiğimden yazıyorum. f.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR