Başkan Erdoğan'dan Lindsey Graham'a sert tepki!

Sırbistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle Suriye'deki Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen operasyonla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erdoğan, ABD'li Senatör Lindsey Graham'a açıklamalarından dolayı sert tepki gösterdi.

ABONE OL
GİRİŞ 10.10.2019 00:59 GÜNCELLEME 10.10.2019 01:03 SİYASET
Başkan Erdoğan'dan Lindsey Graham'a sert tepki!
Başkan Erdoğan'dan Lindsey Graham'a sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyareti dönüşü uçakta, aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan, ABD'li Senatör Lindsey Graham'a açıklamalarından dolayı sert tepki gösterdi.

 

Başkan Erdoğan ''Trump’ın attığı tweet‘ler ortada. Türkiye karşıtı çevrelere tweet‘lerle mesaj  vermeye çalışıyor. Bir yandan da ABD’de 13 Kasım’da görüşmeniz olacak. Washington’daki karışık durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Hava sahası açılmazsa mevcut olası operasyonu nasıl etkiler?'' sorusuna cevap verdi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

'TRUMP'I ZORA SOKACAK AÇIKLAMA'

Bu beyefendi (Lindsey Graham) dürüst bir insan değil. Çünkü BM Genel Kurulunda randevu istedi, verdim, görüştük. Bu görüşmelerde de edindiğim izlenim vardı. Hatta daha önce Türkiye’ye geldiğinde de Külliye’de kendisiyle görüştüm. Kendisine ekranda PYD/YPG’ye karşı verdiğimiz mücadelenin ne olduğunu, bu mücadelede Afrin olayının nasıl geliştiğini anlattım. Bunların birçok şeyden de haberi yok. Teröristlerin tünellerinden falan haberleri yok. Döndükten sonra bunların bir terör örgütü olduğunu, bunların Kürtlerle alakası olmadığına dair mesajları, söylediği sözler vardı. Şimdi ise garip garip açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklama Sayın Trump’ı zora sokacak bir açıklama.

 

 

"YENİLİR YUTULUR DEĞİL!"

Ben şunu açıklamak zorundayım. Ne biliyorsam dobra dobra söylüyorum. Yanımda tutuyor Sayın Trump’ı arıyor. Trump o esnada uçakta. Seçim kampanyası kapsamında Houston'a gidiyordu. Biz tabi uçakta Sayın Trump ile konuştuk. “Bugün döneceğim yarın da görüşeceğiz” dedi. Daha sonra, Sayın Turmp'la görüşmelerimizi yapıyoruz. Trump açıklamaları yaptıktan sonra Lindsey bu açıklamaları yapıyor. Yenilir yutulur değil. Siyaset, dürüstlük üzerine yapılırsa prim kaydeder, yapılmazsa sen de edindiğin arkadaşlarını kaybedersin.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  her yerde kalleş aynıdır.
  Cevapla
 • özmuşlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis sen dik dur millet olarak senin yanındayız canımızla kanımızla sen yeter ki dik dur biz seni öyle tanıdık öyle de görmek istiyoruz .Bu bize yeter
  Cevapla
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  Okyonus ötesinden bize talimaz verim burnumuzun dibine teröristleri besle sonra sen daha meksikadaki göçmenlere müsade etmiyorsun bu harekat ABDyı süriyeden çıkarma harekatı olsun dünyaya rest çekmemiz gerekir türk milleti zaten birlik olmuş
  Cevapla
 • sefim 1 yıl önce Şikayet Et
  iki yüzlü bunlar.hiç birine güven olmaz reisimizi seviyoruz sonuna kadar destekliyoruz
  Cevapla
 • ceco 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis seninleyiz ordumuz İslam ordusudur inşallah ..
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR