Kılıçdaroğlu onay verdi! CHP'de Muharrem İnce talimatı

Muharrem İnce'nin "Bin Günde Memleket" hareketi, CHP'de bir "Küskünler Hareketi" olarak değerlendirilirken, İnce'nin kendisini CHP'den ihraç ettirerek mağdur rolünü oynamaya çalıştığı iddia ediliyor. İnce'nin bu çıkışıyla CHP ve İYİ Parti üzerinde baskı kurarak kendisini Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayı amaçladığı ileri sürülüyor. Bu nedenle CHP de İnce'ye karşı "ilgisizlik" politikasını devreye soktu.

ABONE OL
GİRİŞ 15.08.2020 06:56 GÜNCELLEME 15.08.2020 13:03 SİYASET
Kılıçdaroğlu onay verdi! CHP'de Muharrem İnce talimatı
Kılıçdaroğlu onay verdi! CHP'de Muharrem İnce talimatı

Muharrem İnce konusunda bir süredir sessizliğini koruyan CHP yönetimi, önceki gün İnce'nin iddialarına karşılık vererek bu sessizliği bozmuştu. Şimdi de, Eylül ayında "Bin Günde Memleket" sloganıyla Anadolu'yu gezmeye hazırlanan İnce'ye yönelik "ilgisizlik politikası" başlatıldığı belirtildi. CHP yönetimin teşkilatlara "İnce'ye kapıları kapatın, ilgi göstermeyin" talimatı verdiği ileri sürülüyor.

 

CHP kulislerinde Muharrem İnce'nin disipline sevk edilmesi ve ihraç edilmesi konuşuluyor. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şimdilik böyle bir mekanizmayı işletmeye sıcak bakmadığı, İnce'nin adımlarının takip edilmesi; ama ilgi gösterilmemesinden yana olduğu belirtiliyor.

KAYNAK : Türkiye Gazetesi

ETİKETLER

YORUMLAR 21 TÜMÜ
 • Bora 9 ay önce Şikayet Et
  Kimsiniz alo kimsiniz ben kemâl
  Cevapla
 • Sonsuz hafıza 9 ay önce Şikayet Et
  En iyi bildiği talimatı vermiş. İlgisizlik adamın yaşam felsefesi bu anlamda yaşam koçu olacak yetkinliğe sahip. Bu adam yıllardır bu millete ilgisiz.
  Cevapla
 • A.eren 9 ay önce Şikayet Et
  Sn. Kılıçdaroğlu, neden 15 milletvekili de Sn. İnceleye vermiyorsun?
  Cevapla
 • Mhsn 9 ay önce Şikayet Et
  Sıkar biraz o zaman kendisi meclise giremez
  Cevapla
 • samet 9 ay önce Şikayet Et
  bu kemal türk siyaset tarihinin en boş adamı hiçbir işe yaramayan eleştirmekten başka bişey konuşmayan gereksiz israfın ta kendisi istifa etse keşke
  Cevapla
 • 26 parçalayıcı 26 9 ay önce Şikayet Et
  Muharrem ince'den bir cacık olmayacağını CHP'de biliyor muharrem İnce korkar parti falan kuramaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR