Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tezkereye 'Hayır' oyu veren CHP ve HDP'ye sert tepki

Azerbaycan ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te tezkereye 'Hayır' oyu verenlere sert tepki göstererek "HDP ile CHP orada zillet ittifakı olarak cibilliyetlerinin gereğini yaptılar" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.10.2021 10:59 GÜNCELLEME 27.10.2021 11:45 SİYASET
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tezkereye 'Hayır' oyu veren CHP ve HDP'ye sert tepki
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tezkereye 'Hayır' oyu veren CHP ve HDP'ye sert tepki

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta aralarında Ülke TV İstihbarat Şefi ve programcısı Mustafa Yıldız'ın da olduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

TEZKERE SORUSU

Soru: Bugün TBMM’de TSK’nın terörle mücadele için sınır ötesine operasyon yapmasına izin veren tezkere geçti. Ama CHP grup kararı olarak “hayır” oyu verdi tezkereye. Daha öncesinde de HDP eş başkanlarının tezkereyle ilgili “hayır” oyu verilmesi çağrısı vardı CHP’ye. Bir anlamda HDP’nin çağrısına olumlu yanıt vermiş oldular. “CHP yerli, milli değil” diyoruz ama bu çok sembolik oldu açıkçası. Hakikaten CHP’li seçmeni bile şaşırtacak denli bir durum. Çünkü halihazırda Türkiye sınırın ötesinden terör tehdidiyle muhatap. Sizin değerlendirmenizi merak ediyoruz.?

YANIT Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlardan farklı bir şey beklenir mi ki… CHP ve HDP’nin verecekleri oy zaten belliydi. Bunlar cibilliyetlerinin gereğini yaptılar. Orada sadece İP farklı bir karar ortaya koymuş oldu ama HDP ile CHP orada zillet ittifakı olarak cibilliyetlerinin gereğini yaptılar. Biz terörle mücadeleyi onların desteğini alarak değil, onların desteğinin tamamen dışında zaten sürdürüyoruz. Bundan sonra da yine aynı kararlılıkla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Hiç endişeniz olmasın, terörle mücadelede millet bizimle beraber. Ordumuz, jandarmamız, bu noktada bizlerle beraber. Biz terörle mücadelemizi kararlı bir şekilde de Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler-Dereler’de, sınır ötesinde, sınır berisinde her yerde sürdürüyoruz.

Son dakika haberi: Erdoğan anlattı! Aliyev 'O CHP'liyi ülkeye sokmam, ihanet etti' dedi...Son dakika haberi: Erdoğan anlattı! Aliyev "O CHP'liyi ülkeye sokmam, ihanet etti" dedi...

Erdoğan'dan Biden, F-35 ve F-16 açıklaması: İçeriği değişti! Bir çağrı da İran'aErdoğan'dan Biden, F-35 ve F-16 açıklaması: İçeriği değişti! Bir çağrı da İran'a

CHP'nin saldırısı sonrası Erdoğan'dan son dakika açıklamasıCHP'nin saldırısı sonrası Erdoğan'dan son dakika açıklaması 

 

 

 

 

YORUMLAR 1
  • emin 6 ay önce Şikayet Et
    Millet sizinle beraber Allah da sizinle beraber olsun. amin
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR