Erdoğan ve Aliyev'den Gazze mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinde İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlar, işgalden kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki imar faaliyetleri, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

ABONE OL
GİRİŞ 10.06.2024 18:56 GÜNCELLEME 10.06.2024 20:24 SİYASET
Erdoğan ve Aliyev'den Gazze mesajı!
Erdoğan ve Aliyev'den Gazze mesajı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ve Aliyev, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

Görüşmede, Türkiye ile Azerbaycan ilişkileri, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlar, işgalden kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki imar faaliyetleri, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye'nin Karabağ'daki Rus Barış Gücü'nün bölgeden ayrılması ile ilgili süreci takip ettiğini, Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki imar ve ihya faaliyetlerini takdirle izlediğini belirtti.

İsrail'in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarındaki soykırım uygulamalarının sürdüğünü, İsrail'in bu suçlarla sadece bölgesel güvenliği değil, küresel güvenliği de tehdit ettiğini vurgulayan Erdoğan, kalıcı çözümün, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulması olduğuna ve bunun için uluslararası toplum tarafından İsrail'e baskı yapılması gerektiğine işaret etti.

Azerbaycan Milli Meclisi'nde KKTC ile Parlamentolararası Dostluk Grubu kurulması kararının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuzda Şuşa'da gerçekleştirilecek Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'ne KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın davet edilmesinin, Kıbrıs davasına güç kattığını da kaydetti.

"İKLİM ZIRVESİ'NE TÜRKİYE DESTEK VERECEK"

Azerbaycan'da düzenlenecek İklim Zirvesi'ne yönelik davetlerinden dolayı Aliyev'e teşekkürlerini ileten Erdoğan, hazırlık sürecinde Türkiye'nin her türlü desteği vereceğini aktardı.

Erdoğan zirvede, eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında önemli etkinliklere imza atılacağını ifade etti.

KAYNAK : AA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 43 TÜMÜ
 • Timur 1 ay önce Şikayet Et
  Azerbeycana saldırı arkasında Karabağda kaybetmenin sancıs ya da Türk birliğine rıza göstermeme veya İngiliz muhipleri cemiyetinin artıkları olmak olabilir mi?
  Cevapla
 • Angara 1 ay önce Şikayet Et
  He He korkaklar ancak seyredersiniz karizman cizildi zübük
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Aliyev siyonist Yahudilere petrol sevkiyatıni durdur. Yazıklar olsun size nasıl muslansiniz.
  Cevapla
 • Nnn 1 ay önce Şikayet Et
  Mecusidir
  Cevapla
 • ddd 1 ay önce Şikayet Et
  karbon vergisi istiyoruz.
  Cevapla
 • Sabas 1 ay önce Şikayet Et
  Azerbaycan tam bir itrail dostudurrr güven olmazz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR