Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özel görüşmesi bugün olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesi bugün saat 16.00’da CHP Genel Merkezi'nde olacak.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2024 07:18 GÜNCELLEME 11.06.2024 10:03 SİYASET
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özel görüşmesi bugün olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özel görüşmesi bugün olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yıl aranın ardından CHP Genel Merkezi'ne gidiyor. Erdoğan'la CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kırk gün sonra ikinci kez bir araya geliyor.

İlk buluşma, 2 Mayıs tarihinde Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşmiş ve bir saat 35 dakika sürmüştü. Bu kez adres CHP Genel Merkezi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2006 yılında CHP Genel Merkezine gitmiş, dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’ı makamında ziyaret etmişti.

PROTOKOL KURALLARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Özel'in Erdoğan ile yapacağı görüşme öncesi, geçen hafta 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Genel Sekreterliği görevini yapmış Kemal Nerhozoğlu ile bir araya geldiği öğrenildi.

O görüşmede de Özel’in, protokol kurallarıyla ilgili bilgi aldığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, bu kritik görüşme öncesi Özel’in makamında büyük bir değişiklik yapılmadı. Sadece genel başkanın oturduğu koltuğun bir benzeri konuldu. 

Erdoğan’ın oturacağı koltuğun arkasına Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bayrak yerleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı protokol ekibinden yetkililerin de CHP Genel Merkezi'ne gelerek hazırlıkları yerinde gördüğü öğrenildi.

İadeiziyarette ilk görüşmedeki isimler bulunacak. Erdoğan’ın yanında Ak Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Özel’in yanında ise CHP İstanbul Milletvekili ve eski büyükelçi Namık Tan olacak. İki ismin, ilk görüşmede de olduğu gibi konuşmaların kayda geçmesi adına not tutmaları bekleniyor.

YENİ ANAYASA VE EKONOMİK GELİŞMELER GÜNDEMDE OLACAK

Görüşmede iki liderin de farklı gündem maddeleri olması bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun zamandır dile getirdiği yeni anayasayı gündeme taşıması, Özel’in ise ekonomik gelişmelerle ilgili konuşması bekleniyor.

Özel görüşme öncesinde PM ve MYK'yı da toprayarak gündeme ilişkin son değerlendirmeleri parti yönetimiyle yaptı.

Yumuşama mı, normalleşme mi?Yumuşama mı, normalleşme mi?

Erdoğan ve Aliyev'den Gazze mesajı!Erdoğan ve Aliyev'den Gazze mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indiren DEM Partili başkan ifade verdiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indiren DEM Partili başkan ifade verdi

Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 27 TÜMÜ
 • Cemal K. 6 saat önce Şikayet Et
  Geçmişte de denendi. Yaşam tarzı, dünya görüşü, inanç, siyaset, tarihi kişi ve olaylara bakış farkı neredeyse 180 derece zıt olan partilerin bir araya gelmesi yakın vadede mümkün olmakla beraber, uzun vadede hep sorunlu olmuştur.
  Cevapla
 • Kemalist 2 gün önce Şikayet Et
  Hakan sönmez e yanıt: bilimde teknolojide refahta batı seviyesini yakalamak muassır medeniyet. Afganistan iran arabistan ortadoğu gibi geri kalmamak ortadoğu bataklığı içinde olmamak muassır medeniyet. Bilmem anladın mı????
  Cevapla
 • Memti 2 gün önce Şikayet Et
  özgür özel " Kur-an ı Kerim " e çağ dışı demiş birisidir. Internete yazın videoları var. bir müslüman olarak bu adamdan nefret ediyorum çünkü bu adamı sevmek veya desteklemek bana göre islam a zarardır ve imani bir meseledir. Tövbe eder sözlerini telafi eder o zaman insan tekrar sever tabi
  Cevapla
 • Cüneyt 2 gün önce Şikayet Et
  Domates biber patlıcan patetes soğan cep yakıyor
  Cevapla
 • Bağkur tescil 2 gün önce Şikayet Et
  Bağkur tescil mağdurları ve staj ve çıraklık mağdurlarını ve de kademeli emeklilik mağdurları unutmayın lütfen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR