Fenerbahçe başkanlık seçimleri ne zaman?

Fenerbahçe başkanlık seçimlerine sayılı günler kaldı. Sarı-lacivertli takımın eski başkanı Aziz Yıldırım başkanlık koltuğu için yeniden aday olacak mı sorusu gündeme geldi. Öte yandan Sadettin Saran’ın son açıklamalarının ardından gözler seçim takvimine çevrildi. Peki Fenerbahçe başkanlık seçimleri ne zaman yapılacak? Fenerbahçe’de başkanlık koltuğu için kimler aday olacak?

ABONE OL
GİRİŞ 16.05.2024 15:04 GÜNCELLEME 16.05.2024 15:04 SPOR
Fenerbahçe başkanlık seçimleri ne zaman?
Fenerbahçe başkanlık seçimleri ne zaman?

Fenerbahçe Başkanlık Seçimi tarihi yaklaşırken, Aziz Yıldırım aday olacak mı? konusu gündeme geldi. Fenerbahçe kongre ve divan üyeleri, Aziz Yıldırım'ın seçimli genel kurulda aday olması için noter imzalı beyanname toplamaya başlamıştı. Öte yandan başkanlık seçimlerinde Sadettin Saran ise Ali Koç ile yaptığı görüşmenin ardından çekilme kararı aldı.

AZİZ YILDIRIM ADAY OLACAK MI?

Ali Koç’un bir dönem daha göreve talip olmasının ardından kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım da aday olmaya karar verdi. Uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren Yıldırım, eski yönetimindeki kişiler ve üyelerle yaptığı görüşmelerin ardından başkanlığa tekrardan aday olduğunu duyurdu.

Haber Global'e konuşan Aziz Yıldırım, "Arkadaşlarla çarşamba veya perşembe günü basın toplantısı yapacağız ve burada Fenerbahçe'nin kongresinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağımı açıklayacağım. Sizin vasıtanızla da tüm kamuoyuna duyuruyorum." ifadelerini kullandı.

SADETTİN SARAN ADAY MI?

Sadettin Saran, İTO mart ayı meclis toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Sadettin Saran yaptığı açıklamada “ Geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı adaylığımla ilgili çalışmalar nedeniyle İTO meclisinden üzülerek ayrılmak durumundayım. Sizlere veda ederken burada gördüğüm samimiyeti hiçbir zaman unutmayacağımı ifade etmek istiyorum.

Sevgili dostlarım, ekibimle birlikte Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için yola çıkıyoruz. Bu uğurda yalnızca Fenerbahçe'nin değil, aynı zamanda Türk sporunun, olimpik sporcularımızın başarısı için çalışacak, ülkemizin ismini Avrupa'da ve Olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil edecek planlar ve hayallerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Ayrıca Sadettin Saran, Ali Koç ile yaptığı görüşmenin ardından çekilme kararı almıştı.

ALİ KOÇ ADAY OLACAĞINI DUYURDU!

Fenerbahçe'nin mevcut başkanı Ali Koç, kongrede aday olma kararının ardından şu ifadeleri kullanmıştı:

"Kulübümüzün aydınlık yarınlara kavuşması için başlattığımız mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir. Bundan sonraki adımlarda da, Türk futbolunun içinde bulunduğu bataklık ve organize kötülükler karşısında camia olarak topyekun mücadele etmemiz gerekmektedir. Bu doğrultuda, kesin tarihi önümüzdeki hafta kulübümüz tarafından açıklanacak olan Genel Kurulumuzda aday olma kararı aldığımı kamuoyunun bilgisine sunarım."

2024 FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Fenerbahçe tüzüğüne göre seçim tarihi Mayıs ayı içerisinde olmak zorunda. Teamül uygulanırsa Mayıs ayının son cumartesi günü yani 25 Mayıs 2024'de olacak.

Başkan adayları, adaylıklarını bu tarihten en az 7 gün önce YDK’ya noter tasdikli 500 imza ile bildirecek. Böylece en geç 18 Mayıs günü kimin aday olup olmadığı belli olacak.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Leyla 1 ay önce Şikayet Et
  Tabikiiiiiii Aziz Yıldırım.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Yaşasın aziz
  Cevapla
 • Fener 1 ay önce Şikayet Et
  Ne aziz ne koc bunlar fenerli olsa birbirlerini desteklemeliler biri öbürünün kuyusunu kaziyor öbürüde birinin kaziyor bu nebicim fenerlilik
  Cevapla
 • Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yöneticilere güvenip aday olma.gs lobisi ne derse onu yaparlar
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR