WhatsApp ve Messenger entegre oluyor

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz yıl aynı çatı altında fakat bağımsız olan Facebook, Instagram ve WhatsApp için önemli açıklamalarda bulunmuştu. Aynı şirkete bağlı bu uygulamaların birbirine entegre olacağını açıklamıştı. İnternette ortaya çıkan sızıntılara göre bu entegrasyonun ilk adımı olarak WhatsApp ve Messenger uygulamaları için çapraz sohbet desteği gelebilir.

ABONE OL
GİRİŞ 07.07.2020 16:33 GÜNCELLEME 07.07.2020 16:33 TEKNOLOJİ
WhatsApp ve Messenger entegre oluyor
WhatsApp ve Messenger entegre oluyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklanan entegrasyon hakkında şimdiye kadar hiçbir bilgi paylaşılmamıştı. Ancak bir Twitter kullanıcısı tersine mühendislik çalışmalarıyla önce Instagram’ın Messenger entegrasyonu üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Şimdi de WhatsApp’ın da entegrasyon çalışmalarına dahil edildiğini yazdı.

 

Facebook Messenger’ın WhatsApp entegrasyonu ile ilgili ekran görüntüsünü ise aşağıda görebilirsiniz.

 

Bu entegrasyon sayesinde Facebook Messenger kullanıcısı, kolaylıkla WhatsApp kullanıcısı ile iletişim kurabilecek. Yukarıdaki fotoğrafta eklenen referanslara baktığımızda Facebook’un, bir WhatsApp kullanıcısının engellenip engellenmediği ve sohbetin detaylarını kolaylıkla öğrenecek gibi görünüyor. Hatta içeriği olmasa bile bir grubun üyeleri ve kişinin profil resimleri de görülebilecek.

 

KAYNAK : shiftdelete

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR