TikTok'tan 18 yaş altına yeni gizlilik sözleşmesi

TikTok, reşit olmayan kullanıcılar için yeni bir gizlilik güncellemesi duyurdu. 18 yaşından küçük TikTok kullanıcılarının mahremiyeti ve güvenliği için yüksek standartlar olması dikkat çekti.

ABONE OL
GİRİŞ 15.01.2021 11:50 GÜNCELLEME 15.01.2021 11:50 TEKNOLOJİ
TikTok'tan 18 yaş altına yeni gizlilik sözleşmesi
TikTok'tan 18 yaş altına yeni gizlilik sözleşmesi

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesini güncelleyerek kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurması büyük tepkilere yol açmıştı. Bu tepkiler sonrası diğer platformlar da yeni önlemler almaya başladı.

 

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’ta gizlilik sözleşmesinde bazı değişikliklere gittiğini açıkladı.

Reşit olmayan kullanıcılara yeni düzenleme

 

TikTok, platformda bulunan 18 yaşından küçük kullanıcıların mahremiyeti ve güvenliği için daha yüksek standartları sağlamayı amaçlayan düzenlemelere göre, artık 13 ve 15 yaş aralığındaki kullanıcı hesapları için varsayılan gizlilik ayarı 'özel' olarak değiştirilecek. Böylece, yalnızca kullanıcının onayladığı takipçiler paylaştığı videoları görüntüleyebilecek.

Ayrıca, bu yaş grubundaki kullanıcıların hesaplarından 'Hesabınızı başkalarına önerin' seçeneğini de kalkacak. Bununla birlikte platformda artık sadece 16 yaş ve altı kullanıcılar tarafından paylaşılan videoların indirilmesine de izin verilmeyecek.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR