Google Haritalar 3 yeni özelliği duyurdu

Google’ın en çok kullanılan servisleri arasında yer alan Haritalar uygulaması yepyeni özelliklere kavuşuyor.

ABONE OL
GİRİŞ 31.03.2021 10:28 GÜNCELLEME 31.03.2021 10:28 TEKNOLOJİ
Google Haritalar 3 yeni özelliği duyurdu
Google Haritalar 3 yeni özelliği duyurdu

Google Haritalar uygulaması sadece navigasyon özelliği dışında birçok farklı özellikle kullanıcıların beğenisini kazandı. Google bugün yaptığı açıklamayla Haritalar uygulamasına, artırılmış gerçeklik destekli ‘Live View’, hava kalitesi ve çevre dostu sürüş rotası gibi yeni özellikler ekleyeceğini duyurdu.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİKLE YÖN TARİFİ (LIVE VIEW)

'Live View' ismiyle yayınlanacak olan bu özellik, uygulamada sokaklarda kullandığımız artırılmış gerçeklikle yol tarifi alma özelliğini iç mekânlara taşıyacak. Muhteşem bir GPS sinyali olmamasına rağmen tam olarak nerede olduğunuzu belirleyebilecek olan uygulama, örneğin içinde bulunduğunuz bir alışveriş merkezinde kameranızdan size yol gösterecek. Özellik, şu anda ABD'nin seçili şehirlerindeki AVM'lerde kullanılabilir durumdayken önümüzdeki aylarda yavaş yavaş dünyaya açılmaya başlayacak.

HAVA DURUMU VE HAVA KALİTESİ

Bulunduğunuz veya yöneldiğiniz bölgedeki hava durumunu ve kalitesini öğrenmek istiyorsanız Google Haritalar, artık bunu da yapabilecek. Bu sayede sürüş yaparken kötü hava koşullarından kaçınabilecek, alerji sahibiyseniz kalitesiz havanın olduğu yerlerden uzaklaşabileceksiniz. Bu özellik, önümüzdeki aylarda tüm dünyadaki Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir olacak.

ÇEVRE DOSTU SÜRÜŞ ROTASI

Hava kalitesinden bahsetmişken Google, uygulamaya bir de karbondioksitin en az üretileceği rotaları da sürücülere göstermeye başlayacak. Bu yılın ilerleyen zamanlarında yayınlanacak olan özelliğin yanı sıra ayrıca düşük emisyon bölgeleri de haritalarda gösterilecek. Özellik, ilk etapta Almanya, Fransa, İspanya ve Birleşik Krallık'ta haziran ayında yayınlanacak ve zaman geçtikçe daha fazla ülke eklenecek.

 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR