Rüyada ölmüş birini görmek nasıl yorumlanır? Rüyada görülen ölünün anlamı...

Rüyada ölmüş birini görmenin anlamı vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor. Bu tür rüyalar için yapılan yorumlar çok fazla değişiklik gösterir. Genel anlamda rüyada ölmüş birini görmek, hayırlı bir şekilde yorumlanır. İş hayatında maddi anlamda rahata kavuşma anlamına gelir ayrıca maddi anlamda kazanç olarak yorumlanır. İşte rüyada ölmüş birinin görmenin detaylı tabiri...

ABONE OL
GİRİŞ 26.08.2020 10:10 GÜNCELLEME 26.08.2020 10:10 YAŞAM
Rüyada ölmüş birini görmek nasıl yorumlanır? Rüyada görülen ölünün anlamı...
Rüyada ölmüş birini görmek nasıl yorumlanır? Rüyada görülen ölünün anlamı...

Rüyada ölmüş bir yakını, tanıdığı vb. bir kişiyi canlı kanlı şekilde görmek ilk etapta korkutucu gelse de rüya tabirlerinde her zaman hayra yorumlanmıştır. Halk irfanının ürünü yaygın bir deyiş vardır, o da; ölünün diri getireceğidir. Bu söze paralel olarak rüyada ölmüş bir kimseyi görmek ayrıca uzaktan, sevilen bir kimsenin geleceğine haber verir. Bu rüyanın diğer yorumları da; dini bаkımdаn еksik оlmаk, уоlсuluğа çıkmаk, evlenmek şeklindedir.

 

Ölü bir kimseyi görmek; aile, iş ve sosyal hayatta meydana gelecek güzel gelişmelere ve hayırlı haberler alınmasına işaret eder. Rüyada, ölmüş bir yakının,aile bireyinin, görülmesi rüya sahibi için güç, rızk, hayırlı ömür demektir. İşte, rüyada ölü birini görmenin farklı durumlardaki tabiri...

Rüyada, ölmüş bir kimseyle konuşmak; uzun zamandır sıkıntı içinde olan rüya sahibi için güzel günlerin habercisidir. İş hayatında geleceği güzel yerlere gelerek hayırlı bir gelecek kuracağına işaret eder. Ölen kimsenin rüya sahibine aslında ölmediğini söylemesi, o kişi için şehitlik makamına ermek şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada ölü kimseyi otururken görmek; Rüyada ölmüş birini otururken görmek; kişinin iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine, ayrıca mevki ve makam yönünden yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada, ölmüş bir yakına sarılmak, öpmek; ölmüş bir kimseyi canlı bir şekilde görerek yakınlık içinde olmak; rüya sahibinin uzun zamandır sıkıntı içinde olduğuna ve bu sıkıntıları atlatarak refaha ereceğine, ayrıca bolluk, bereket içinde olacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş birinin elini öpmek; rüyada ölmüş bir büyüğün elini öpmek, rüya sahibinin etrafıyla kaynaşamayan çekingen bir yapıya sahip olduğuna ancak, bu saatten sonra sıkıntılarını aşmış olduğuna işaret eder. 

Rüyada ölmüş birini beyaz kıyafetler içinde görmek; rüya sahibinin çok istediği hayalini kurduğu bir işte hedefine ulaşmasına, güzel günlerin geleceğine ve hayırlı bir kimseyle dünya evine gireceğine işaret eder. 

Rüyada ölmüş kimseyi güzel bir şekilde görmek; ölen kimsenin yerinde huzurlu olduğuna işaret ederken; ölü kişi eğer tanıdık biri değilse bu rüya sahibinin dünya ve ahiret saadetine erişmesine, bazen de uzun ömre ve hayırlı amele yorumlanır.

Rüyada ölmüş kişiyi mezarda görmek; iş hayatında yapılan hatalara ve bu hataları düzeltmek için yapılan mücadeleye yorumlanır. Görülen bu rüya rüya sahibinin iş hayatında yaptığı düşüncesiz hatalar ve ani kararlar şeklinde yorulur.

Rüyada ölmüş kimseyi kefenler içinde görmek; hayra yorulmaz. Rüya sahibi için sıkıntılı günlerin geleceğine ve aile, iş hayatında ayrılıklara giden problemler yaşayacağına yorulur.

Rüyada ölmüş kişinin güldüğünü görmek; rüya sahibinin her adımını hayır için ve Allah rızası için attığının işaretidir.

Rüyada ölmüş birinin ağladığını görmek; rüya sahibinin yakın zaman da çok hayırlı bir haber alacağı maddi sıkıntılarının son bulup bolluğa ereceğine, çok mutlu bir haber alıp gözyaşlarına boğulacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş kimsenin şikayet etmesi; kişinin sıkıntı içinde olduğuna ve dua beklediğine işaret eder. Rüya sahibi o kimse adına dua etmeli ve Allah'tan kişinin affını talep etmelidir.

Rüyada ölü birini siyah ve çirkin elbiselerde görmek; o kişinin çоk üzüntülü оlduğunu vе аzаp çеktiğinе işarettir.

Rüyada ölmüş kimsenin bir haber vermesi; rüya sahibine verilen bu haberin doğru çıkacağına işaret eder. Eğer haber iyiyse iyi, kötüyse kötü gelişmelere yorulur.

Rüyada ölü bir kimse tarafından azarlanmak; rüya sahibinin yaptığı yanlışlardan dönmesi için bir ikazdır. Bu rüyayı gören kimse yanlışından dönerek, kendine çeki düzen vermelidir.

Rüyada ölmüş bir kimse için ağlamak; rahmete ve merhamete, kişinin temiz kalbine, yakın zamanda mutluluk içinde bulunmaya, kendisine ulaşacak müjdelere, sevindirici olaylara, işinin gücünün rast gitmesine, toplum içinde iyi bir ada sahip olmasına işaret eder.

Rüyada ölü kimseden bir şey almak; bu yemek vs. herhangi bir şey olabilir, rüya sahibinin hiç beklemediği anda güzel nimetlerle mükafatlanacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermek; o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölü kimseye yemek veren kişi, gerçek hayatta da yardıma muhtaç kişilere yardım eder. Rüyada ölü birine su vermek, o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Ancak rüyada ölü kişiye para vermek hayra yorulmaz; bu rüya, rüya sahibinin bilmeden bazı hatalar yaptığına ve günah işlediğine işaret eder. Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermenin psikolojik tabiri, rüya sahibinin o kişiye duyduğu özlemdir.

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Betulnisa 7 ay önce Şikayet Et
  Rüyamda bilmediğim bir yerde idim birsürü cenaze aracı geldi içinde kanlar içinde ölüler vardı
  Cevapla
 • Naz toksoy 6 ay önce Şikayet Et
  Sehitler
  Cevapla
 • Feraye 8 ay önce Şikayet Et
  Rüyamda rahmetli babamı gördüm bana sımsıkı sarılmış öpüyordu ve aynı rüyada rahmetli eniştem babama pantolonu nu veriyordu babamda bu bana olmaz diyerek giydi ve bol geldi bende çok güldüm hayır ola inş bi yorum yaparmısınız
  Cevapla
 • irem 9 ay önce Şikayet Et
  ben qercekte ruya qordum ama ben ve arkadasimla yemeqegitti bana saldiriyor sonra da bide arabaya bindim yolu geciyorsu kaza carpti mezarlik qeldi baktim kemik vardi ayyy cok korktum eminim olu icin allah korusun
  Cevapla
 • Gül demeti 10 ay önce Şikayet Et
  Amirim sana hediye paket geldi dedi baktım kumaş parçaları tahta yuvarlak masa 4 tahta sandalye normalden küçük ebattalar.ve bir yazı cıktı kutudan kanka yatak örtüsü istemiştin al sana yatak örtüsü yazılı yorumu nedir
  Cevapla
 • meryem 11 ay önce Şikayet Et
  Ruyamda ölmüş eşimin bahçemizi satmak istiyordu fakat eşimin kardeşi ayni zamanda bahçenin eski sahibi izin vermiyordu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR