Türkiye'nin 3. büyük hastanesine kadın eli değdi!

Seda Girişen Sömek, İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatında mimar olarak görevli tek kadın olmasıyla dikkat çekiyor.

ABONE OL
GİRİŞ 26.07.2018 10:14 GÜNCELLEME 27.07.2018 15:52 Yaşam
Türkiye'nin 3. büyük hastanesine kadın eli değdi!
Türkiye'nin 3. büyük hastanesine kadın eli değdi!

İzmir'de açılacak olan 3. büyük şehir hastanesinin inşaat alanına kadın eli değdi. İzmir Bayraklı Entegre Sağlım Kampüsü alanında ilk günden beridir azim ve disiplinle çalışan Seda Girişen Sömek taktire şayan bir iş yapmaktadır. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan 33 yaşındaki Sömek, binlerce erkek arasında inşaat alanındaki mimarlık işini titizlikle denetliyor. Bu projenin ilk kadın mimarı olarak görev yapan Seda Girişen Sömek, baretini ve iş yeleğini giyip hem inşaat alanını kontrol ediyor hem de yüzde 35'i tamamlanan 618 bin 896 metrekarelik alanının çizimlerini yapıyor.

Kadın olarak şantiye alanında çalışmanın zor olduğunu ama işini severek yaptığını belirten Sömek, başta kendisini yadırgayan ama kısa zamanda kendisine destek veren işçilerle aile gibi olduklarını belirti.

Mimarlığın en güzel günlerini şehir hastanesinin inşaatında yaşadığını belirten Seda Girişen Sömek, "Kağıt üzerinde gördüğünüz şeyin burada hayata geçtiğini görmek, bunun içerisinde bulunmak, havayı solumak ve bu tozu koklamak bir yerden sonra mesleğinize olan adaptasyonunuzu daha da arttırıyor. Hayaller bir noktada görüyor, gerçeği gördüğünüz her an daha büyük bir hazla mesleğinize sarılıyorsunuz. Şantiyede kendimi çok özgür hissediyorum." şeklinde duygularını anlattı.