Kapı filmini ilk 3 günde kaç kişi izledi? Kapı filminin konusu ne?

Usta sanatçı Kadir İnanır'ın 50'nci sanat yılını kutladığı 'Kapı' filmi, geçtiğimiz hafta vizyona girmişti. Peki kapı filmini ilk 3 günde kaç kişi izledi? Kapı filminin konusu ne ?

ABONE OL
GİRİŞ 16.04.2019 09:46 GÜNCELLEME 16.04.2019 09:46 Yaşam
Kapı filmini ilk 3 günde kaç kişi izledi? Kapı filminin konusu ne?
Kapı filmini ilk 3 günde kaç kişi izledi? Kapı filminin konusu ne?

Midyatlı Süryani bir ailenin dramını konu edinen ve Yeşilçam'ın usta sanatçısı Kadir İnanır'ın  50'nci sanat yılını kutladığı 'Kapı' filmi, geçtiğimiz cuma 227 salonda gösterime girdi. İnanır'ın başrollerini Vahide Perçin, Aybüke Pusat ve Timur Acar ile paylaştığı film sosyal medyada merak konusu oldu. İlk üç günde 14 bin 618 kişi tarafından izlenen film 254 bin 212 TL hasılat elde etti.

Vizyondaki diğer Türk filmlerinden 'Hababam Sınıfı Yeniden', 10 günde 159 bin 273 seyirciye ve 2 milyon 501 bin 280 TL hasılata ulaştı.

kapı

KAPI FİLMİNİN KONUSU NE?

Kapı, Midyatlı Süryani bir ailenin dramını konu ediyor. Ahşap ustası olan Yakup ile eşi Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç eder. Üç çocukları ve torunları ile birlikte Berlin’de yaşayan Süryani aile, burada düzenlerini kurup mutlu bir yaşam sürer. Ancak bir gün Mardin’den gelen beklenmedik haber ailenin hayatını değiştirir. Telefonda aldıkları haber, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin yıllar önce yaşadığı acı, aldıkları haber ile yeniden canlanır. Yakup ve Şemsa, vakit kaybetmeden Mardin’e giderler. Onlara bu yolculuklarında torunları Nardin de eşlik eder. Yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şok olur. Köyü terk edilmiş, evi ise yağmalanmış bir halde bulur. Evin kapısının sökülüp alındığını gören Yakup, kapının peşine düşmeye karar verir. Kapıyı bulmak için, Nardin ve kapıyı yerinden söken kaçakçı Remzi ile yola çıkan Yakup, önce Kayseri’ye oradan da İstanbul’a gider.

Yakup, kendisi için büyük önem taşıyan kapıyı bulabilecek midir? Yönetmen koltuğunda "İlk Aşk", "Mutlu Aile Defteri", "Babam" gibi yapımlara imza atan Nihat Durak'ın oturduğu filmin başrolünde usta oyuncu Kadir İnanır ve Vahide Perçin yer alıyor. Filmde ikiliye Timur Acar, Aybüke Pusat, Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez ve Özgün Çoban gibi isimler eşlik ederken, Erdal Beşikçioğlu ve Menderes Samancılar da konuk oyuncular arasında yer alıyor.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR