Kadir Şeker'in olduğu serviste ayakta kadın kalmazdı

Savcılık talimatıyla Kadir Şeker'in yaşadığı ilçelerde vatandaşlara tek tek Kadir soruldu. Vatandaşlar, "Kadir servisteyken hiçbir kadın ayakta kalmazdı, kadınlara karşı çok saygılı ve terbiyeliydi." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 23.02.2020 11:27 GÜNCELLEME 23.02.2020 11:29 YAŞAM
Kadir Şeker'in olduğu serviste ayakta kadın kalmazdı
Kadir Şeker'in olduğu serviste ayakta kadın kalmazdı

Konya'da üniversite öğrencisi Kadir Şeker'in, evine giderken, Piri Reis parkında sevgilisi Ayşe Dırla'ya bağırarak küfürler eden ve kamelyayı yumruklayan Özgür Duran'a müdahale etmek isterken, boğuşma sırasında ölümüne neden olduğu olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu'ndan bazı raporların gelmesi beklenirken, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Kadir hakkında sosyal araştırma raporu hazırlandı.

Karıştığı cinayet olayında kastın olup olmadığı, yanında neden bıçak taşıdığına dair yapılan araştırmalarda Kadir'in lise eğitimini aldığı Akşehir İlçesinde ve o dönem ailesinin yaşadığı Ilgın ilçesinde onlarca kişiyle görüşüldü. Polisin hazırladığı rapora göre, Kadir'in çevresindeki insanlara karşı çok kibar ve naif olduğu, efendiliğiyle ön plana çıkan bir kişi olduğu belirtildi.

"Ayakta kadın kalmazdı"

Lise yıllarında Ilgın İlçesinde ailesiyle yaşayan Kadir'in, 50 kilometre mesafedeki Akşehir İlçesindeki okuluna giderken her gün kullandığı servisteki sürücü ve beraberindeki yolcuların görüşleri alındı.

Bu doğrultuda Kadir'in servisteki kadınlara karşı çok kibar davrandığı, yolculuk esnasında ayakta kalan kadınlara yer verdiği ve o servisteyken ayakta hiçbir kadının yolculuk yapmadığı belirtildi.

Raporda ayrıca Şeker ailesiyle ilgili araştırmalara da yer verildi. Kadir'in ailesinin suça meyilli bir aile olmadığı, ilçede tanınan ve saygın ailelerden olduğu, aile üyelerinin kendi halinde sakin yapıda bulundukları belirtildi.

Neden bıçak taşıdığıyla ilgili yapılan araştırmalarda ise Kadir'i tanıyanların onun yanında bıçak taşıdığını hiç görmediği, yaşanan olay sonrasında bıçağın Kadir'e ait olduğunu öğrendiklerinde ise şaşırdıklarını söyledikleri öğrenildi.

Kadir Şeker ilk ifadesinde "Dershaneye yazıldıktan 2 ay sonra parkta tanımadığım şahıslar bir genci falçata ile kovaladılar. Bu nedenle kendimi koruma amaçlı bazı günlerde bıçağı yanıma alıyordum. Bu bıçağı masamda gördüğüm günlerde alırdım, her zaman yanımda taşımazdım" demişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 34 TÜMÜ
 • Reis C* 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim Kadir genç ve cahilliğinin kurbanı olmuş... Bu saatten sonra kimseye karışmam yolumu değiştirir çeker giderim başımı belaya sokmaya gerek yok yani bunu anlamış olduk...
  Cevapla
 • G.antep27 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynn öyle
  Cevapla
 • oslo 1 yıl önce Şikayet Et
  bazen vicdan denen duygu insani esir ediyor
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  seninle aynı fikirdeyim
  Cevapla
 • Hasanbb 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim ne saçma yorumlar yapılıyor burada. Hukuk matematik gibi işler duygulara yer yok. yaşlılara yardım eden, otobüste yer veren kim varsa katil olsa ceza almayacak mı? Eğer bu arkadaş ceza almazsa hukuka inancım biter. Baklava çalanda araba çalanda hırsızdır. Ekmek çalan açlıktan, dükkan soyan arsızlıktan suç işler mahkeme bunun ayırımını yapar. Ama her ikiside suçludur. Kadir suçludur. Ceza almalıdır.
  Cevapla
 • ismayil 1 yıl önce Şikayet Et
  Kadir kadına yardım ederken kaza ile hem kadını hemde kendisini döven adamı yaralamıştır.yapılan müdahale sonunda saldırgan ölmüştür..kaderleri böyleymiş vesile her şey.kadir kadınlar bir daha şiddet görmesin diye ceza almalıdır hafif.
  Cevapla
 • ESK 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın adalet kararı versin...
  Cevapla
 • hakikat 1 yıl önce Şikayet Et
  aklamayın. aklamaya çalışmayın. yaptığı affedilir değil ama niyeti hafifleticidir. emsal teşkil edecek kararlara imza atmayın. sonra önüne geçilmez bir hal alıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR