Eski İYİ Partili isimden çok konuşulacak iddia: HDP ile pazarlığı yürüten ismi açıkladı

İYİ Parti ile HDP arasındaki 'görüşme' tartışması devam ederken, daha önce İYİ Parti'den istifa eden Adem Taşkaya çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Taşkaya, HDP ile görüşmelere İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Nuri Okutan'ın gittiğini öne sürdü.

ABONE OL
GİRİŞ 21.05.2020 15:43 GÜNCELLEME 21.05.2020 15:44 YAŞAM
Eski İYİ Partili isimden çok konuşulacak iddia: HDP ile pazarlığı yürüten ismi açıkladı
Eski İYİ Partili isimden çok konuşulacak iddia: HDP ile pazarlığı yürüten ismi açıkladı

Daha önce İYİ Parti'den istifa eden Adem Taşkaya, son günlerde gündemde olan İYİ Parti-HDP gerilimiyle ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. 

 

Okutan, HDP ile görüşmeleri İYİ Parti adına Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Nuri Okutan'ın yürüttüğünü belirtti. Taşkaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Nuri Okutan açıklama yapacakmış, hukuki süreç falan. Geçin bunları da, daha önce sağlık sebebiyle tedavi gördüğünüz için size zarar vermemek için adınızı açıklamamıştım. HDP ile toplantılara 4 ay boyunca İYİ Partiyi temsilen katılan en yetkili kişinin siz olduğunuzu açıklayın!"

 

 

AKŞENER, 'HDP'Yİ PKK'NIN UZANTISI GÖRÜYORUZ' DEMİŞTİ

İYİ Parti, "memleket masası" önerisini gündeme getirmiş, davet edilecek partiler arasında HDP'yi saymamıştı. Meral Akşener'in, "Biz HDP'yi PKK'nın yanı başında, onun uzantısı olarak konumlandırıyoruz" sözleri sonrası tartışmalar arttı. 

ÖNDER: BİZE ARACI GÖNDEN PARTİ KOORDİNAT BİÇEMEZ

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü, “Ben sizi Gladio terör örgütünün anası olarak konumlandırıyorum" dedi. HDP'li Sırrı Süreyya Önder de, "Bize aracı gönderen bir siyasi parti bugün bize koordinat biçemez. İYİ Parti’yi kastediyorum" ifadelerini kullanmıştı. 

Önder'in açıklamasından sonra iki parti arasında seçim öncesinde pazarlıkların yapıldığı gündeme gelmişti. 

İYİ PARTİ: İÇİMİZDE BİR TANE ALÇAK YOK

İYİ Parti Sözcüsü, Yavuz Ağıralioğlu, "Bizim içimizde çocuklarımızın katiline katil diyemeyen şebekeyle görüşebilecek bir tane alçak yoktur. Varsa bir alçak açıklasın. Biz de gereğini yapalım" demişti. 

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • ali 3 ay önce Şikayet Et
  birde bu adam valilik yapmış düşünün gerisini
  Cevapla
 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  yaw allah allah neyi bekliyorsuniz arkadaş pkk ile ortak olduk demesini mi bekliyorsunuz. oldu işte tamam. inlar dese ne olur demese ne olur.
  Cevapla
 • Ömer 3 ay önce Şikayet Et
  Bu iyi olmayan parti mhp nin içindeki patlak domatesler bence
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Herşey bu kadar açıkken utanmadan sürekli yalanlıyorlar. Son seçimde yaptıkları ortakları millet bilmiyor mu? Tabi sürekli yalan ve inkar, haklılar. Çünkü ne yapsalar da onlara inanan milyonlarca insan var.
  Cevapla
 • Kozanlı 3 ay önce Şikayet Et
  Bu iyi parti solcu mu sağcı mı?
  Cevapla
 • Aaa 3 ay önce Şikayet Et
  Fetönün ülkücülerin ve sağcıların oyunu bölmek için kurdurduğu parti
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR