Arkadaşının izinsiz mandalina aldığı manava özür mektubu yazıp parasını bıraktı

Kastamonu'da bir öğrencinin manava bıraktığı mektup yürekleri ısıttı. Öğrenci arkadaşının kendisiyle paylaştığı mandalinayı manavdan ücret ödemeden aldığını öğrenince özür dilemek için özür mektubu yazarak içine 2,5 TL koydu.

ABONE OL
GİRİŞ 16.10.2021 15:26 GÜNCELLEME 16.10.2021 15:41 YAŞAM
Arkadaşının izinsiz mandalina aldığı manava özür mektubu yazıp parasını bıraktı
Arkadaşının izinsiz mandalina aldığı manava özür mektubu yazıp parasını bıraktı

2 öğrenci, Kastamonu’da Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan bir manavdan, iş yeri sahibinin haberi olmadan 1 adet mandalina aldı. Öğrenciler iş yeri sahibinin haberi olmadan aldıkları mandalinayı aralarında paylaşarak yedi. Bir süre sonra öğrencilerden biri, arkadaşına ikram ettiği mandalinayı iş yeri sahibinden habersiz aldığını itiraf etti. Arkadaşının ikram etiği yiyen öğrenci, iş yeri sahibinden özür dilemek için mektup yazdı. Mektupta hem kendi adına hem de arkadaşı adına özür dileyen öğrenci, manav sahibinden hakkını helal etmesini istedi. Yazdığı mektubu gizlice mandalina kasasının üzerine bırakan öğrenci, ayrıca zarfın içerisine mandalinanın ücreti olan 2,5 TL koydu. Öğrencinin yazdığı mektubu bir müşteriye yardım etmek isterken bulan iş yeri sahibi Merve Ahlatçıoğlu, öğrencinin 2,5 TL para ile birlikte bıraktığı mektubu okudu. Mektubu okuduğunda duygulandığını söyleyen Ahlatçıoğlu, öğrencilerinin anlamlı düşüncesi kendilerini gururlandırdığını söyledi. 

Temizlik işçisinden takdirlik hareket! Yolda bulduğu 500 bin lirayı sahibine teslim ettiTemizlik işçisinden takdirlik hareket! Yolda bulduğu 500 bin lirayı sahibine teslim etti 
MEKTUBU OKUYUNCA ÇOK DUYGULANDIM

Bulduğu mektup karşısında hissettiği duyguları anlatan Merve Ahlatçıoğlu, “Dün şöyle güzel bir olay yaşadım. Yaşlı bir amcaya yardım etmek için dışarı çıktığımda mandalinaların üzerinde küçük bir zarfta bir mektup buldum. Mektupta şunlar yazıyordu. Arkadaşının kendilerine söylemeden tezgahtan mandalina aldığını, mandalinayı beraber yediklerini, daha sonra bundan pişman olup bize parasını vermek istediklerini yazmış mektupta. Çok duygulandım. Çok güzel bir şey. Çok güzel şeyler hissettim. Küçük bir çocuğun bunu düşünmesi ki küçük olup olmadığını da bilmiyorum. Hem kendini hem de arkadaşını rencide etmeden vermesi çok duygulandırıcı bir durum. Yetiştiren ailesini de kendisini de tebrik ediyorum. Bizi görürse kendisini de iş yerimize bekliyoruz. Gerçekten memleketimizin böyle düşünceli gençlere ihtiyacı var. Mandalina küçük bir şey olabilir ama bu şekilde düşünmesi gerçekten çok duygulandırıcı bir şey. Böyle bir şey ile daha önce hiç karşılaşmadım. Gerçekten taktire şayan bir şey, gerçekten çok harika bir şey. Öğrencimizi de ayrıca ailesini de tebrik ediyorum. Hem arkadaşını rencide etmiyor hem de hakkı olmadığı bir şeyin parasını bu şekilde ödediği için çocuğu da ailesini de tebrik ediyorum” dedi. HEM GURURLANDIK HEM DUYGULANDIK 

Düşünceli bir neslin yetiştiğini ve bunun kendilerini gururlandırdığını söyleyen Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik ise “Küçük bir arkadaşımız bizi hem duygulandırdı hem de onurlandırdı. Türk milleti olarak böyle genç bir arkadaşımızın olması bizleri mutlu etti, çok güzel bir olay. Kendisini ve ailesini böyle bir evlat yetiştirdiği için tebrike diyorum. Eğer bizleri bu ekrandan görürlerse kendileriyle de tanışmak istiyorum. İş yerimizden bir tane mandalina alıp arkadaşı ile paylaşmış yemişler. Yeğenim bir mektup bulmuş. İçinde de bir miktar para var. Bu tür küçük kardeşlerimizin olması bizi duygulandırdı. Yetiştiren ailesini tebrik ediyorum. Bir mandalina herkese küçük gelebilir. Ama burada önemli olan mandalina değil maneviyattır” şeklinde konuştu.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • adnan 1 ay önce Şikayet Et
  bu evladımız helal süt emmiştir. şimdiki asi z kuşağı dedikleri züppe gay genç kuşağı asla değildirler böyle maneviyatlı evlat yetiştiren anne babayı tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • ben 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbbim bu insanların sayısını artırsın
  Cevapla
 • Mehmet 1326 1 ay önce Şikayet Et
  Ahlak budur yetiştiren anne babadan Allah CC razı olsun
  Cevapla
 • RTEEBU 1 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah. Ahlak bu işte, gençleri alınlarından öpüyorum.
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  yapması gereken hırsızı ailesine de şikayet etmeli. hatta polise
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR