Sisi'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye ile konuş, BAE, İsrail ve Suudi Arabistan'dan uzak dur

Son günlerde Libya'da üzerinden savurduğu tehditlerle ortaya çıkan Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'ye dikkat çeken bir tavsiyede bulunuldu. Orta Doğu basını, Libya ve bölgesel konularda uyardığı Mısır'ın Türkiye ile konuşmasını, BAE, İsrail ve Suudi Arabistan'dan da uzak durması gerektiğini belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 29.06.2020 08:32 GÜNCELLEME 30.06.2020 10:13 DÜNYA
Sisi'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye ile konuş, BAE, İsrail ve Suudi Arabistan'dan uzak dur
Sisi'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye ile konuş, BAE, İsrail ve Suudi Arabistan'dan uzak dur

Orta Doğu basınında dikkat çeken bir yazı kaleme alındı. Makalede Rönesans Barajı ve Libya üzerinden Mısır'a bazı tavsiyelerde bulunuldu.

 

ASKERİ TEHDİT DİPLOMATİK BAŞARISIZLIĞININ BİR KANITI

Askeri tehditlerde bulunmanın siyasi ve diplomatik başarısızlığın bir kanıt olduğu ifade edilen makalede Mısır'ın bu tarz söylemlerden kaçınması gerektiği belirtildi.

 

MISIR ORDUSUNUN LİBYA MÜDAHALESİ İSRAİL'İN ÇIKARINA

Mısır ordusunun Libya'ya dahil edilmesinin İsrail çıkarlarına hizmet edeceği belirtilen yazıda Mısır'ın İsrail-Filistin konusunda dış politikasını yeniden gözden geçirmesi tavsiyesinde bulunuldu.

SİSİ, TÜRKİYE'NİN LİBYA'DAKİ VARLIĞINDAN ENDİŞELİ

Türkiye'nin Libya'daki varlığının Sisi'yi endişelendirdiği vurgulanan yazıda diyalog kurmanın Mısır için işe yaramaz askeri seçeneklerden bin kat daha iyi olduğu ifade edildi.

MISIR, TÜRKİYE İLE KONUŞMALI, BAE'DEN UZAK DURMALI

Makalede, "Mısır'ın çevresinde tehlikeli bir zincir var, ancak çözüm basit. Mısır, Türkiye ve Sudan ile konuşmalı ve kendisini çıkarları için kullanan İsrail, Suudi Arabistan, BAE ve diğer müttefiklerden uzak durmalı" ifadelerine yer verildi.

KAYNAK : Star.com

ETİKETLER

YORUMLAR 34 TÜMÜ
 • Taci 1 hafta önce Şikayet Et
  araplar her zaman birilerinin usaklari olmustur ama korkak sisi ordusu sihalarla bile dagıtilir
  Cevapla
 • İbraam 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizim oğlan şımardı abisi.şimdi ben onun kulagını çekerim diyorlar. Siside çıkacak ben Türkiye karşı gaza geldim diyecek falan fıstık.hani ordan bir diyolok, bi kıpraşma olurmu hesabı..
  Cevapla
 • temel 1 hafta önce Şikayet Et
  tr dusmanligi yapan hangi ulke var ise ya yok oldu yada parca parca bunlar israil usa køpeklik yaparak bir sey yaptik saniyor israil usa bunlari kullanir her on yada yirmis yilda yenisini getirir
  Cevapla
 • ABDULLAH 1 hafta önce Şikayet Et
  Vay arkadaş bu nasihatı verebilecek varmışmı arabların arasında ben şok.
  Cevapla
 • poyrazi 1 hafta önce Şikayet Et
  sisi bizimle konuşmaya kalksa biz konuşmayacağımızı yüzlerce defa teyit ettik bence sisi yi hemen devirelim oraya bir bölge valisi atayalım
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR