Rus televizyonunda Türkiye kavgası: Bizi Erdoğan ile korkutmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Soçi'de yapacağı görüşme öncesinde Rus medyasında Türkiye ile ilgili programlar artmaya başladı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.09.2021 16:17 GÜNCELLEME 26.09.2021 16:17 DÜNYA
Rus televizyonunda Türkiye kavgası: Bizi Erdoğan ile korkutmayın
Rus televizyonunda Türkiye kavgası: Bizi Erdoğan ile korkutmayın

Rus devlet televizyonu Rossiya-1 kanalında canlı yayınlanan programda bazı konuklar arasında sert tartışma yaşandı.

Ermeni asıllı uzman Semyon Bagdasarov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmelerde Suriye konusunu ele alınacağına işaret etti.

ERMENİ UZMAN: RUSYA, PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPMALI

Bagdasarov, Türkiye'nin Suriye ve eski Sovyet coğrafyasında Osmanlı İmparatorluğu'nu yeniden kurma çabası içinde olduğunu ileri sürdü. Rusya'nın Soçi'deki görüşmede İdlib gibi konularda taviz vermemesi gerektiğini savunan Bagdasarov, terör örgütü PKK ile iş birliği yapılması gerektiğini de savundu.

RUS AKADEMİSYEN: TÜRKİYE İLE SAVAŞ DEĞİL, BARIŞ OLMALI

Bagdasarov'a, Başbakanlık'a bağlı Finans Üniversitesi akademisyeni Prof. Dr. Oleg Matveyçev tepki göstererek, "Burada provokasyon yapıyorsunuz! Provokatörlük yapmayın!" dedi.

Canlı yayında Ermeni asıllı uzmanla tartışan Rus akademisyen, "Lütfen bizi Erdoğan ile korkutmayın. Erdoğan'ın Rusya'yı işgal etmek gibi bir niyeti falan yok. Erdoğan, Rusya'nın ne olduğunu gayet iyi biliyor. Türkiye ile savaşmamız değil barış yapmamız lazım. Tarih boyunca Batı bizi savaşa kışkırttı. Bugün artık buna gerek yok" diye konuştu.

KAYNAK : Medya Günlüğü

ETİKETLER

YORUMLAR 96 TÜMÜ
 • net 3 ay önce Şikayet Et
  ruslarla türkler dosttur. Etnik olarak da çok karıştık. Türk göçleri çoğunlukla karadenizin kuzeyinden olmuştur. özellikle sarışın renkli gözlü türkler olan kıpçaklarla ruslar kumanlarla ukraynalılar peçeneklerle romenler ve sırplar karıştı. Gen taraması yapılma ortaklık çıkar ortaya. Hangi rusu kazısan altından türk çıkar sözü boşuna söylenmemiş.
  Cevapla
 • MOSKOF GAVURU 3 ay önce Şikayet Et
  Nerde yaşıyorsun .Moskof gavuru tarih boyunca Müslüman Türk milletine karşı savaşmış Balkanlar Kafkaslar Türk devletlerini bizden koparmııştır .Şuanda Libyada Suriyede Sunni müslümanları öldürmekte ve bize karşı savaşmaktadır .Düne kadarda ermenileri kışkırtmış doğuda ecdadımızı katlettirmiştir.
  Cevapla
 • erolozka 3 ay önce Şikayet Et
  Herkesin bize dost gözüküp düşman olduğu gibi bizde öyle olmalıyız bize ABD veya Rusya zaman zaman aba altında sopa gösteriyorlar çekiliyorlar aynı zamanda dost gözüküyorlar ama hiç dost değiller bizi bizde iyi tanıyorlar bizimle uğraşamıyacaklarını büyük kayıp vereceklerini biliyorlar elbet bizde büyük kayıp veririz onun için dost gözüküp her şeye hazırlıklı olmak gerek
  Cevapla
 • Erol 3 ay önce Şikayet Et
  Şu an savaş zamanı değil ortam oluşmuş değil daha yeterince güçlü değiliz daha Akdeniz'de ve karadeniz de timsah gibi nükleer çalışan gemilerimiz yok ,daha tehdit altındayız dik durmalıyız ama her an hazır olmalıyız Osmanlı neden yıkıldı teknolojik olarak zamana göre hazır değildi parçalandı her şeyi düşünmek gerek içimizdeki hainlerin temizlemek
  Cevapla
 • Musa 3 ay önce Şikayet Et
  TÜrk - Rus savaşının kazananı ATLANTİK BATI olur. O yüzden Bariş diyen Rus profesör doğru söylüyor.
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  ermeni uzman tam bir teröristtir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR