Ermenistan'a darbe üstüne darbe! Azerbaycan kritik bölgede sancağı ele geçirdi...

Son dakika haberi: Azerbaycan'ın Ermenistan'ın saldırıları sonrası başlattığı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Son dakika alınan bilgilere göre de Azerbaycan, Ermenistan ordusunun taarruz taburunun sancağını ele geçirdi. Cephede yaşanan gelişmeler sonrası Nikol Paşinyan, Güvenlik Konseyi'ni topladı. Ayrıca Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan da yaşanan gelişmeler hakkında kritik açıklamalar geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.10.2020 00:54 GÜNCELLEME 07.10.2020 22:02 GÜNCEL
Ermenistan'a darbe üstüne darbe! Azerbaycan kritik bölgede sancağı ele geçirdi...
Ermenistan'a darbe üstüne darbe! Azerbaycan kritik bölgede sancağı ele geçirdi...

Cephe hattında yaşanan son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz; 

AZERBAYCAN 4 GÜNLÜK BİLANÇOYU AÇIKLADI

23.52: Azerbaycan ordusunun topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı karşı saldırıda, Ermenistan ordusu kayıp vermeye devam ediyor. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 4 gün boyunca devam eden çatışmalarda, "Yaklaşık 200 tank ve zırhlı aracın, 228 top ve füze sisteminin, 30 hava savunma sisteminin, 6 komuta yönetim ve komuta gözlem mıntıkasının, 5 mühimmat deposunun, 110 otomobilin ve 1 S-300 sisteminin imha edildiği" bildirildi. 

NİKOL PAŞİNYAN GÜVENLİK KONSEYİ'Nİ TOPLADI

23.41:  Ermenistan'ın işgali altındaki Azerbaycan toprağı Karabağ’daki gerilim devam ederken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ordunun ileriye dönük eylemlerini değerlendirmek için Güvenlik Konseyi'ni topladı.

Ermenistan Bakanlar Kurulu basın dairesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, Paşinyan'ın temas hattındaki durumu ve ordunun ileriye dönük eylemlerini değerlendirmek için Güvenlik Konseyi toplantısı yaptığı, toplantı esnasında Karabağ-Azerbaycan temas hattındaki operasyonel durumun ve Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin geleceğe dönük eylemleri ile ilgili konuların görüşüldüğü bildirildi.

Ayrıca toplantıya, Ermenistan Devlet Başkanı Armen Sarkisyan, Başbakanlık Ofisi Başkanı Eduard Agacanyan, Altyapı Bakanı Suren Papikyan, Parlamento Başkanı Ararat Mirzoyan, Yüksek Teknolojiler Sanayi Bakanı Akop Arşakyan’ın da katıldığı belirtildi.

Toplantı ile ilgili başka herhangi bir detaya yer verilmedi.

AZERBAYCAN'DAN AÇIKLAMA: ERMENİSTAN BÖLGEYE TERÖRİST VE PARALI ASKER GETİRDİ

22.50: Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ermenistan, Dağlık Karabağ'ın, Azerbaycan'ın çevre bölgelerinin işgali sırasında ve Azerbaycan’a yönelik saldırı eylemlerinde başta Orta Doğu olmak üzere yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerleri getirdi" denildi.

Türk gazeteci canlı yayında bölgeden bilgi verirken Ermeni uçağı vuruldu!

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmaların devam ettiği temas hattında Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusuna ait hedefleri vurmaya devam ediyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan çatışma bölgesine yabancı terörist grupların getirilmesine yönelik yapılan açıklamada, "Rusya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Basın Dairesi'nin çatışma bölgesine yabancı paralı askerlerin getirilmesine ilişkin açıklamasına cevaben, Ermenistan tarafından bu tür araçların yaygın olarak kullanılması konusundaki endişelerimizi defalarca dile getirdiğimizi belirtmek isteriz" denildi.

Açıklamada, "Ermenistan, Dağlık Karabağ'ın ve Azerbaycan'ın çevre bölgelerinin işgali sırasında ve Azerbaycan’a yönelik saldırı eylemlerinde başta Orta Doğu olmak üzere yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerleri getirmiştir" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, "Ermenistan'ın işgal altındaki bölgelere yabancı paralı askerleri getirmesi ve bunları 'gönüllü gruplar' adı altında Azerbaycan'a yönelik saldırılarda kullanması, terörizmin Ermenistan'ın devlet politikasının ayrılmaz bir parçası olduğunu bir kez daha göstermektedir" ifadeleri kullanıldı. 

19.03: Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarını Moskova'ya çağırıyoruz" açıklamasını yaptı. 

19.01: Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşerek iki ülkeye ateşkes çağrısında bulundu. 

Türk gazeteci canlı yayında bölgeden bilgi verirken Ermeni uçağı vuruldu!

AZERBAYCAN TAARRUZ TABURUNUN SANCAĞINI ELE GEÇİRDİ

19.00: Azerbaycan ordusu, ülkenin topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı karşı operasyonlarda Ermenistan ordusunun taarruz taburunun sancağını ele geçirdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün Ağdere (Madagiz) yönündeki çatışmada bozguna uğratılan Ermenistan Ordusunun 6. Dağ Alayına yardıma gelen 193. Taarruz Taburunun sancağı ve evrakları ele geçirildi." bilgisi verildi. 

ERMENİSTAN YERLEŞİM YERLERİNE SALDIRDI

19.00: Ermenistan'ın hedefindeki bölgelerden biri olanTerter, atılan havan mermileri tarafından talan edildi. Saldırının ardından kentteki birçok yerleşim yerinde ağır hasar meydana geldi. 

Ermenistan'ın 8 Grad roketatar sistemi imha edildi!

Sivilleri hedef alan Ermenistan'ın havan mermileriyle vurduğu Azerbaycan kentlerinden Terter'ye saldırılar sürüyor. Havan mermileri tarafından atılan havan mermileri tarafından kentteki bir çok yerleşim yeri harabeye döndü. Kırılımış camlar, yarık yollar, telef olmuş koyun sürüleri...

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermeni güçlerinin saldırısının ardından kentteki son duruma ilişkin paylaşımda bulundu. Paylaşımda, Ermeni güçlerinin Azerbaycan'a bağlı Terter bölgesinde sivilleri hedef aldığını görüntüler yer aldı. 

16 TANK İHMA EDİLDİ

18:49: Azerbaycan ordusunun topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı karşı saldırıda Ermenistan ordusu kayıp vermeye devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün saat 17:30'a kadar cephenin farklı yönlerinde düşmanın 1 Uragan roketatar sistemi, 2 OSA hava savunma sistemi, 4 BM-21 Grad roketatarı, 1 piyade savaş aracı, 16 tankı, 4 D-20 obüs topu ve 2 kamyonu imha edildi." bilgisi verildi. Bakanlık, Ermenistan ordusunun tank, top ve füze sistemlerine düzenlenen saldırıların havadan çekilmiş görüntülerini de paylaştı.   

Azerbaycan yeni görüntüleri paylaştı! Ermenistan'a darbe üstüne darbe

ERMENİSTAN MEVZİSİNE KAMİKAZE OPERASYONU

18.27: Ermenistan işgalindeki Karabağda provokasyon ve saldırılara karşılık veren Azerbaycan, tüm hızıyla ilerlerken, sıcak bölgeden gelen yeni görüntülerde, Azerbaycan'a ait bir kamikaze drone'un Ermenistan ordusuna ait askeri araçları hedef aldığı görülüyor.

Görüntülerde Ermeni güçlere ait askeri teçhizat ve araçlar üzerinde keşif yapan Azerbaycan ordusuna ait drone'un, bir süre sonra aniden dalışa geçerek Ermeni güçlerine ait mevziye kamikaze saldırısı düzenlediği görülüyor.  

Aliyev 'tek bir şartımız var' deyip resti çekti: Artık bu topraklardan bizi kimse çıkartamaz


18.24: Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın Horadiz köyünde sivil yerleşim yerlerine gerçekleştirdiği saldırı sonucu 1 sivil hayatını kaybetti, 3 sivil de yaralandı.  

 

 

18.15: Ermenistan ordusunun Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 15'e, yaralı sayısı 49'a yükseldi. Ermenistan ordusunun 27 Eylül'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 116 konut ve 26 kamu binası kullanılamaz hale geldi. 

8 HEDEF DAHA YERLE BİR EDİLDİ

 

 

17.00: Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait 8 hedefi daha vurdu.   

Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmaların devam ettiği temas hattında Azerbaycan ordusu Ermeni ordusuna ait hedefleri vurmaya devam ediyor. 

Ermenistan iyice afalladı! Türkiye'ye çirkin saldırı! MSB'den son dakika açıklaması


Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusuna ait 1 "Hurricane" roketatar, 1 "OSA" uçaksavar füze sistemi, 3 “BM-21 Grad" roketatar, 1 piyade savaş aracı ve cephenin farklı yönlerinde 2 “D-20” obüs topu imha edildiği belirtildi.

Bakanlık saldırılarla ilgili görüntüleri paylaştı. 

ETİKETLER

YORUMLAR 93 TÜMÜ
 • mazotçi 3 ay önce Şikayet Et
  Aliyev: Gün gelecek öldürmediğim her ermeni için bana söveceksiniz :D
  Cevapla
 • İzmir 8 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın Aliev kardeşlerimize bizi kabul edin. ermenistan gönüllü asker topluyormus biz Turkiyedende oraya gönüllü asker olarak gelebilim bize kapıları açın. Lütfen
  Cevapla
 • Nıhat durmazoglu 3 ay önce Şikayet Et
  Bu kâfirler Allah'tan kormaz ölümden korkar ve Türkleri gördümü azraili görmüş olurlar
  Cevapla
 • Hyr 3 ay önce Şikayet Et
  rus tenekeleri imha edildi. türklere sataşan tenekelerin ne hale geldiğini dünya görsün.
  Cevapla
 • İzmir 8 3 ay önce Şikayet Et
  Hurdacilara gün doğdu.
  Cevapla
 • Eltac Kəlbəcərli 3 ay önce Şikayet Et
  İnşallah Qarabağda və ətraf rayonlarda bayraqlarimiz sancılar
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR