Görüntüleri izleyenler şaşkına döndü! Türkiye'nin gölgesi yetti: Engellemeliyiz...

Düzenlediği saldırılar sonrası beklemediği bir şekilde Azerbaycan'ın karşı operasyonlarıyla hezimete uğrayan Ermenistan tarafı, Ottawa yönetiminden Ankara'ya yasak getirmesini talep etti.

ABONE OL
GİRİŞ 01.10.2020 00:03 GÜNCELLEME 01.10.2020 14:31 DÜNYA
Görüntüleri izleyenler şaşkına döndü! Türkiye'nin gölgesi yetti: Engellemeliyiz...
Görüntüleri izleyenler şaşkına döndü! Türkiye'nin gölgesi yetti: Engellemeliyiz...

Azerbaycan'da sivillere yönelik saldırılarıyla çatışmayı başlatan taraf olan Ermenistan, Azerbaycan ordusunun karşı saldırılarıyla ağır kayıplar vermeye devam ediyor.

 

 

Son dakika: Ermenistan'a darbe üstüne darbe! Azerbaycan kritik bölgede sancağı ele geçirdi...


Azerbaycan ordusunun operasyonlarında İnsansız Hava Araçları (İHA) büyük rol oynuyor. Ermenistan ordusu ise İHA'lar karşısında büyük panik yaşıyor. 

Türk gazeteci canlı yayında bölgeden bilgi verirken Ermeni uçağı vuruldu!

Kanada'nın devlet radyo ve televizyon yayıncısı CBC'nin aktardığına göre, Kanada'daki Ermeni toplumu, Türkiye'ye askeri drone teknolojisi ihracatının yasaklanmasını istedi.

BU KADARINI KİMSE BEKLEMİYORDU! ALİYEV'E BÜYÜK HAKSIZLIK

 

"TÜRKİYE'YE DRONE TEKNOLOJİSİ İHRACATINI YASAKLAYIN"

Gözlemcilerin, "Kanada teknolojisine sahip İHA'ların Ermeni güçlerine karşı kullanıldığını" söylediği belirtilen haberde, şu ifadelere yer verildi:

"Ermeni toplumu, Ankara'nın Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Ermeni güçlerine karşı savaşında düzinelerce insansız uçak konuşlandırdığı haberlerinin ardından Ottawa'yı Türkiye'ye gelişmiş Kanada drone teknolojisinin ihracatını yasaklamaya çağırıyor." 

"TÜRKİYE'YE TÜM ASKERİ YARDIMLARI DURDURUN"

Kanada Ermeni Milli Komitesi Direktörü Sevag Belian, Başbakan Justin Trudeau hükümetini "Kanada'nın Türkiye'ye yaptığı tüm askeri yardımı derhal durdurmaya" çağırdı.

"AZERBAYCAN'I KINAYIN" SÖZLERİ

Hocalı Katliamı'ndan bu yana masum Azerbaycanlı sivilleri katletmeyi sürdüren Ermenistan'ın saldırılarını görmezden gelen Belian, hükümeti "Azerbaycan'ın eylemlerini kınamaya" çağırdı. 

Belian, iddialarını şöyle sürdürdü:

"ÖNCEDEN PLANLANDI" İDDİASI

"Saldırı, Dağlık Karabağ'ın barışçıl sivillerine karşı önceden planlanmış bir savaş. Son zamanlarda yapılan basın açıklamaları da saldırıların Türkiye Cumhuriyeti ile iş birliği içinde gerçekleştirildiğini gösteriyor. Azerbaycan'ın eylemlerinin sert bir şekilde kınanmasını istiyoruz."

ETİKETLER

YORUMLAR 125 TÜMÜ
 • ali 3 ay önce Şikayet Et
  çapsız açıklamalarından dolayı ermenistan a ne zaman nota vereceğiz
  Cevapla
 • TÜRKİYE SEVDALISI 3 ay önce Şikayet Et
  spiker kızım önce maske, maskesini yarım takanları uyarmalıydınız. çok önemli ve 2 ci konu cümle müslümanında Azeri kardeşlerimizinde rabbim yar ve yardımcıları olsun acizane duacıyız başkandan üç kişiye devlet nişanı verilmesini talep ediyorum bunlar Azerbeycan başbakanı Aliyev Kıbrıs başbakanı Ersin Tatar Libya başabakanı saraç birde milli savunma bakanımız Hulusi Akar allahım hepsininde devletimizinde reisimizinde yar ve yardımcısı olsun
  Cevapla
 • Ebutalip Dursun 3 ay önce Şikayet Et
  Abd Rusya biz taraf değiliz dedi Azarbeycan Ermeni'nin tepesine binip Türk Sahaları ile Karabağ'ı Ermeni lerden kurtardı demektir
  Cevapla
 • AzeriGoycay 3 ay önce Şikayet Et
  Qardaw olkeye tewekkurler Cenabi Haqq AzeriTurk dovletini hemiwe bir etsin qardawliq daimi ve qaimi olsun...Ordumuzdaki qardawlarada Cenabi Haqq guc quvvet versin icimizdeki satqinlar varsa eger Cenabi Haqq onlarin planini bowa cixarsin inweeAllah Amiin...Azerbaycan ucun butun qelbimle dua edirem.Zefer qazanaq Muzeffer olaq inweeAllah...
  Cevapla
 • Z.Z 3 ay önce Şikayet Et
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Sıra filistinde inşaallah orada da tatbikat yapacağız.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR