İnce telli saçlar nasıl hacimli gözükür?

İnce telli saçların hacimsiz ve cansız görünmesi her kadının korkulu rüyasıdır. Evde saç bakımı yaparken dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta ile bu durumu tersine çevirebilirsiniz. İşte evde ince telli saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun göstermenin yolları...

ABONE OL
GİRİŞ 25.03.2018 07:12 GÜNCELLEME 25.03.2018 10:31 Güzellik
İnce telli saçlar nasıl hacimli gözükür?
İnce telli saçlar nasıl hacimli gözükür?

İnce telli saçlara sahip olan kişilerin genelde saçlarının hacimli ve dolgun olmamasından şikayetçi olduğu bilinir. Ve bu durumdan kurtulmak için saç bakım ürünleri kullanarak saçlarını hacimli göstermek isterler. Aslında bazı ufak noktalara dikkat edildiği zaman ince telli saçların da olduğundan daha hacimli ve dolgun görünebileceği bir gerçektir. İşte ince telli saçları daha dolgun ve hacimli göstermenin yolları...

- Saçlarınızı hafif nemlendirip başınızı öne doğru eğin ve tersten kurutma işlemi yapın. Bu şekilde saçlarınızı kurutursanız saç dipleriniz havalanacak ve onlara extra hacim kazandıracaktır.

- Saç kremleri saçların açılmasını sağladığı için şampuandan sonra kullanılıyor ama saç kremleri saçı ağırlaştırarak sönük bir görünüm kazandırıyor. Saçlarınızın sönük olmaması için; duşta önce saç kremini kullanın ve saçlarınızın açılmasını sağlayın, ardından şampuanla saç kreminin verdiği etkiyi yok edin.

- Saç kesimi saçların dolgun görünümü için oldukça önemli rol oynuyor. Saçınızı katlı bir kesim ile kestirerek fön ile saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

- Doku verici spreyler ile saçlarınızı hareketlendirebilir ve yoğun bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

- Saçlarınızı her zaman ayırdığınız gibi ayırmak yerine farklı bir şekilde ayırın. Çünkü saçlar zamanla ayırma şekline alışır ve hacmini kaybeder.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • hacer 2 yıl önce Şikayet Et
    Kendimden biliyorum ince telli saçları şekillendirmek çok zor oluyor heleki hacimli göstermek nerdeyse imkansız oluyordu şimdi çözdüm ama patentli keratin kullanıyorum saçlarım artık hacimli ve canlı görünüyor.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR