Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt

AK Parti ve MHP'nin aile yapısını koruma adına vereceği Anayasa değişikliği teklifine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu destek vereceklerini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 01.12.2022 12:19 GÜNCELLEME 02.12.2022 16:08 SİYASET
Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt
Saadet Partisi'nden CHP'ye rest! AK Parti'nin teklifine olumlu yanıt

Altılı masada adaylık konusunda görüş ayrılıkları ayyuka çıkarken Anayasa değişikliği konusunda da farklı sesler yükselmeye başladı.

AK Parti'nin aile yapısının korumaya alınması adına anayasa değişikliği teklifini reddedeceğini açıklayan CHP'nin aksine Saadet Partisi teklife olumlu yaklaştıklarını açıkladı.

Son olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Karamollaoğlu'na, "AK Parti’nin başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği teklifi gelirse tutumunuz ne olacak?" diye soruldu.

Başörtüsü meselesiyle birlikte aile kavramının önemine değinen Karamollaoğlu, aileyi korumakla mükellef olduklarını söyledi.Temel Karamollaoğlu

Anayasa Değişikliği teklifinin detayları açıklandı! İşte değişecek maddelerAnayasa Değişikliği teklifinin detayları açıklandı! İşte değişecek maddeler

"AİLE BİR KADIN ERKEK VE ÇOCUKLARDAN MEYDANA GELİR"

Aile kavramına vurgu yapan Karamollaoğlu, LGBT kavramına karşı çıkarak, "Aile bir kadın erkek ve çocuklardan meydana gelir. Bu şekilde getirsinler itiraz etmeyiz." dedi.

Karamollaoğlu'nun konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

"Başörtüsü meselesini tek başına getirir, yanına onu zedeleyecek başka şeyler koymazsa biz buna ‘evet’ deriz. Bizim kabul edeceğimiz bir metin geldiği takdirde başörtüsü problemi tekrar Türkiye’nin gündemine gelmeyecekse biz buna tabii olarak ‘evet’ deriz. Ben buna diğer siyasi partilerin de ‘hayır’ diyeceğini şahsen düşünmüyorum. Ama bunu bulandırırlarsa ayrı konu. Aile meselesini biz de önemsiyoruz. Aile toplumun temelidir. Biz aileyi korumakla mükellefiz. Aile yapısı ile ilgili net ifademiz var. Aile bir kadın erkek ve çocuklardan meydana gelir. Bu şekilde getirsinler itiraz etmeyiz. Altılı Masa’da gündeme gelmedi, konuşmadık."

KAYNAK : Gazete Duvar
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 264 TÜMÜ
 • Şaban 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim gürmüşüm özgürlük demek
  Cevapla
 • Muhalif 74 1 yıl önce Şikayet Et
  Sanki oy hakkı var..
  Cevapla
 • Fikret 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen destek versen ne vermesen ne . Sen kimsin ya....
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu bakış şekli ile insan kazanamayız. Ne olursan ol gel. Demeliyiz
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet güzel olmuş kanun çıkacaksa buna zina suç sayılmalı eklenmeli kadında olsa erkekde olsa suçu olan cezasını çekmeli Turk aile yapısı korunmalı
  Cevapla
 • Kader 1 yıl önce Şikayet Et
  Ortaklarin iktidara gelince yasaklayacagiz diyor. Yasaklarsiniz nasilsa şimdi evet de
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR