Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler

İngilizlerin öve öve bitiremediği ve yaşamaktan sıkılmadığı Muğla'nın 13 ilçelerinden biri olan Fethiye, vadileri koyları, adaları, plajları ve ekstrem sporlarıyla vazgeçilmez tatil rotaları arasında yerini alıyor. Peki, Fethiye nerelere gidilir? Fethiye'de görülmesi gereken yerler nelerdir? İşte, o yerler...

ABONE OL
GİRİŞ 22.08.2019 08:20 GÜNCELLEME 22.08.2019 13:02 Yaşam
Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler
Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler

Fethiye tatil seçenekleri arasında oldukça keyif veren ve eğlendiren bir tatil yeridir. Yamaç paraşütünün ve safari turlarının olduğu Fethiye, bir çok adrenalin tutkunu tarafından tercih edilmektedir. Yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Fethiye'nin, merkeze 6 km uzaklıkta olan köylerinde sahil kıyısı bulunmamaktadır. Ancak konaklama yapılacak uygun fiyatlı oteller mevcuttur. Fethiye merkeze kalkan ulaşım araçları mevcuttur. Yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla yaşanabilecek bir belde olan Fethiye'de nerelere gidilir? Gezmek için önerilen yerler nerelerdir? Fethiye'nin kumluk sahili neresidir? Hangi çevrenin denizi daha temizdir? İşte, yanıtlar...

Fethiye

FETHİYE'DE GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

ÇALIŞ PLAJI

En güzel plajlarından biri olan Çalış Plajı, turistlerin en fazla ilgisini çeken bir plajdır. Çevresinde pek çok otel, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Aileler için uygun bir mekandır.

Çalış Plajı

ÖLÜDENİZ

Denizin durdun ve adeta ölü gibi olduğu bu denizin rengi turkuaz rengi olmaktadır. Tatilcilerin akın ettiği bu beldede, yamaç paraşütü yapabilir ve şahane kumsalından yararlanabilirsiniz. Ölüdeniz'in çevresindeki restoranlarda balık ziyafeti yapabilirsiniz.

Ölüdeniz 
KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olarak tanınan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Kelebekler Vadisi

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ 

Fethiye Ölüdeniz'de yamaç paraşütü yapmak isterseniz en popüler olan yere; Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı bu adrenalin kaynaklı aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR