ABD'de ilk başkan adayı belli oldu

3 Kasım'da yapılacak ABD seçimlerinde ilk başkan adayı resmen belli oldu. Demokratların adayı Joe Biden, partisinin kendisini aday göstermesini kabul etti. Böylelikle ABD'deki seçimlerde yarışacağı resmi olarak kesinleşen ilk isim olmuş oldu. Yakın zamanda Cumhuriyetçilerin Donald Trump'ı yapılacak kongrede tekrar aday göstermesi, mevcut ABD Başkanı'nın da bunu 27 Ağustos'ta kabul etmesi bekleniyor.

ABONE OL
GİRİŞ 21.08.2020 06:02 GÜNCELLEME 21.08.2020 07:14 DÜNYA
ABD'de ilk başkan adayı belli oldu
ABD'de ilk başkan adayı belli oldu

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleşecek seçimlere kısa bir süre kaldı. Cumhuriyetçiler ile Demokratların savaşı kızışırken, Demokratların başkan adayı olan Joe Biden, görevi kabul ettiğini açıkladı. Böylelikle resmi olarak seçimlerde yarışacak ilk isim oldu. Yakın zamanda Cumhuriyetçilerin Donald Trump'ı yapılacak kongrede tekrar aday göstermesi, mevcut ABD Başkanı'nın da bunu 27 Ağustos'ta kabul etmesi bekleniyor.

 

Demokratlar Joe Biden'ı resmen açıkladı

"KARANLIK MEVSİM" BENZETMESİ

 

Demokratların başkan adayı, ülkede "karanlık bir mevsim" yaşandığını dile getirerek, "Amerika Birleşik Devletleri'nde ekonomi çöküyor ve Trump'ın bir planı yok" ifadesini kullandı.

TRUMP'I KOVİD-19 ÜZERİNDEN VURDU

Bir planı olduğunu ve tüm Amerikalıları koruyacağı vaadini veren Biden, sözü Kovid-19 ile mücadeleye getirdi. "Hiçbir retoriğe gerek yok. Sadece bu (Trump) başkanı gerçeklere göre yargılayın. 5 milyon Amerikalı Kovid-19 ile enfekte. 170.000'den fazla Amerikalı öldü. Dünyadaki herhangi bir ulusun açık ara en kötü performansı. 50 milyondan fazla insan işsizlik başvurusunda bulundu" ifadelerini kullanan Biden, "Başkan olursam ilk işim insanların hayatını mahveden bu virüsü kontrol altına almak olacak" dedi.

YARDIMCILIĞINI YAPTIĞI OBAMA'YA ÖZEL TEŞEKKÜR

Demokratların başkan adayı, konuşmasında yardımcılığını yaptığı Barack Obama'ya desteğinden ötürü teşekkür etti.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 13 TÜMÜ
 • Adil 9 ay önce Şikayet Et
  Trump bile daha iyi
  Cevapla
 • bayarb 9 ay önce Şikayet Et
  adam 78 yaşında 1.5 milyar amerikalıda başka adam mı yok.
  Cevapla
 • .ojhudfss 9 ay önce Şikayet Et
  Niye?! Reizine laf atıyor diye mi?!?!?!?
  Cevapla
 • xray 9 ay önce Şikayet Et
  Abd nin derin devletinin adamı. Çok karanlik bir tip aynı tetikçi ve katil dahlan gibi. Ama bu abd başkani olacak. Ha birde şunu belirtmek gerek chp nin dostlar grubunun kurucusudur biden. Obama yaktı, yiktı gitti, bunun şerrinden müslüman ülkeleri Allah korusun. Fetö itinin en has adamı aynı zamanda. Selman, sisi, zayed,dahlan, fetö, pyd gelecek, deva ve iyi partinin kurucusu ve planlayıcisıdır. Abd tarihinde ilk defa bu kadar açık düşmanı gördük üstelik tüm adamlarınida.
  Cevapla
 • Suleyman 9 ay önce Şikayet Et
  Tedbirin çok güzel teşekürler
  Cevapla
 • Ufuk 9 ay önce Şikayet Et
  Abd nin başına kim gelirse gelsin.siyonizme hizmete geliyorlar.tramp nereye hizmet etti.obama ,kılıntın ,busch ve diğerleri hep israili korumak.Devletlerin milletlerin milli uyanışı engellemek,devletlerde masonik paralel yönetimler kurmak.bu devran sona ermelidir.abd ye bağımsız başkan seçilmelidir.çünkü iki partiyede siyonistler hakimdir.bunların adayları hep ya Yahudi ya masondur..bağımsız başkan seçilmelidir.belki o zaman abd özgürleşebilir.tabii uşak olmıyacak özelliklere sahip dik durabilen bir başkan.kimin gücü yetiyorsa abd ye bağımsız başkan adayı çıkartmalıdır.seçilme şansıda yüksek olabilir.
  Cevapla
 • oğuz 9 ay önce Şikayet Et
  en son bağımsız başkan suikasta uğradı kennedy
  Cevapla
 • hayırsever 9 ay önce Şikayet Et
  reisle trump anlaştı. abd de yasayan reissever türk ve müslümanların oyu trumpa gidecek. hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Cenk 9 ay önce Şikayet Et
  Kurukafa biden Amerikayı batıracak adam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR