Bill Gates: Kovid-19 olmayan milyonlarca insan ölecek, sizi Joe Biden da kurtaramaz

ABD'li ünlü iş insanı Bill Gates'e göre, pandemi sona ermeden önce büyük ihtimalle milyonlarca insan hayatını kaybedecek ve bu ölümlerin çoğu hastalığın kendisinden değil, Kovid-19'un sağlık sistemleri ve ekonomiler üzerindeki baskısından kaynaklı olacak. Kovid-19 ile mücadelenin siyasi boyutuna da değinen Gates'e göre Joe Biden'ın ABD Başkanı olarak seçilmesi, işleri yoluna koymayacak.

ABONE OL
GİRİŞ 25.08.2020 11:27 GÜNCELLEME 26.08.2020 12:30 DÜNYA
Bill Gates: Kovid-19 olmayan milyonlarca insan ölecek, sizi Joe Biden da kurtaramaz
Bill Gates: Kovid-19 olmayan milyonlarca insan ölecek, sizi Joe Biden da kurtaramaz

The Economist'e konuşan Microsoft kurucusu, yeni tip koronavirüsün yayılmasını önlemek için uygulanan tecrit önlemlerinin Kovid-19 dışındaki hastalıkların tedavisini de engellediğini ifade etti. Gates'e göre bu durum, en çok da sıtma ve HIV ile mücadele eden az gelişmiş ülkeleri etkileyecek.

 

Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşinin kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı, aşılar aracılığıyla sıtma ve çocuk felci gibi hastalıkları hafifletmeye çalışan küresel ittifakın merkezinde yer alıyor. Gates vakfı, kısa süre önce de Hindistan Serum Enstitüsü ile işbirliği yaptığını ve Kovid-19 aşısını yoksul ülkelere yaklaşık üç dolara sağlayacağını açıklamıştı.

ABD'NİN SALGIN POLİTİKASI HAKKINDA KONUŞTU

Vakıftaki faaliyetlerine zaman ayırmak için Microsoft'taki görevini bırakan Bill Gates, ABD'nin salgınla mücadelesini ise şöyle değerlendirdi: "Kesinlikle hazırlıklı değildik. Test yapmaya derhal başlamanın önemini anlayabileceğimiz simülasyonlar geliştiremedik. Açıkçası, virüse verdiğimiz yanıt beklediğimden kötü oldu. Ekonomi ve sağlık üzerindeki zarar da tahmin ettiğimden çok daha büyük. Siyasi yöntemlerin değişmesi, insanların maske takmasını sağlar mı, emin değilim."

"KOVİD-19 OLMAYAN MİLYONLARCA İNSAN ÖLECEK"

Bill Gates, "Pandemi sona ermeden önce büyük ihtimalle milyonlarca insan hayatını kaybedecek ve bu ölümlerin çoğu hastalığın kendisinden değil, corona virüsün sağlık sistemleri ve ekonomiler üzerindeki baskısından kaynaklı olacak" dedi.

 

"BIDEN'IN SEÇİLMESİ BİR ŞEY DEĞİŞTİRMEYECEK"

Kovid-19 ile mücadelenin siyasi boyutuna da değinen Gates'e göre Joe Biden'ın ABD Başkanı olarak seçilmesi, işleri yoluna koymayacak.

ABD'de ilk başkan adayı belli oldu

Demokratların başkan adayı Biden, geçtiğimiz günlerde parti kurultayında yaptığı açıklamada, mevcut başkan Trump'ı Kovid-19'a karşı mücadelede yetersiz bulduğunu söyleyerek sert sözlerle eleştirmişti. "Hiçbir retoriğe gerek yok. Sadece bu (Trump) başkanı gerçeklere göre yargılayın. 5 milyon Amerikalı Kovid-19 ile enfekte. 170.000'den fazla Amerikalı öldü. Dünyadaki herhangi bir ulusun açık ara en kötü performansı. 50 milyondan fazla insan işsizlik başvurusunda bulundu" ifadelerini kullanan Biden, "Başkan olursam ilk işim insanların hayatını mahveden bu virüsü kontrol altına almak olacak" demişti.

KAYNAK : Haber7, NTV

ETİKETLER

YORUMLAR 93 TÜMÜ
 • Burvu 7 ay önce Şikayet Et
  Insanlar sesiz kaldıkça ve birlerimiz kurban edilmedikçe bunlar daha da çok azacaklar... neden amerika-kanada da fransa 'da italya da bu testleri yapmiyorsunuz? Mazlumlarin ahi sizlerin cehennemi ve kıyameti olsun inşallah.. Insanlar üzerinde yaptığınız bu deneylerde bozulmamış dileğimle... Ben biliyorum bir gün insanlar el ele verecek birlikten güç doğacak ben sen o kurban gitsek de bu savaşta Masum insanlar kazanacak
  Cevapla
 • Halit 7 ay önce Şikayet Et
  iblisi cetenin elamani bu küresel cete ölüm kaousdan sonra yeni dünya düzenini kurmak pesinde..herkes köle olacak daha hala komplo diyenler var
  Cevapla
 • HAKAN 7 ay önce Şikayet Et
  Artık anlayın Covid 19 un küreselciler tarafından uygulanan bir OYUN olduğunu!!!
  Cevapla
 • anlamadım 7 ay önce Şikayet Et
  ne yani virüs yok mu
  Cevapla
 • fanatikus 7 ay önce Şikayet Et
  sıtma ve hiv den insanlar ölecekse şayet,demekki şuanki tüm yatırımları bu virüsleri katifleştirebileceği afrika üzerinde oyun oynuyor.Zaten bütün dünya bunu biliyor ama yine herşeyi kitabına uydurarak afrikada yaşamaya çalışan ,hayattta kalmaya çalışan mazlum insanları seçmiş.Yer altını sömüre sömüre,çatışmalar çıkara çıkara hala kana doymadılar.inşallah kendiside korona olur.Allah ın planının Bill Gates i ve onun gibi olan kafirve zalim herkim varsa yok etmesini diliyorum.amin.
  Cevapla
 • MUSTAFA 7 ay önce Şikayet Et
  acaba kendi yaşayacağına dair bir yerlerden sözmü almış yada mukavelesimi var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR