Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? MEB 2020 başvuru sonucu öğrenme!

MEB Bakanlığına bağlı okullarda ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen binlerce aday 2-14 Eylül tarihleri arasında başvurularını tamamladı. Sonuçlar için bekleyişe geçen adaylar ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? sorusunun cevabını merak ediyor. Sonuçlar öğretmen adaylarına mesaj olarak gönderiliyor. İşte ücretli öğretmenlik başvuru sonucu tarihi...

ABONE OL
GİRİŞ 17.09.2020 09:45 GÜNCELLEME 17.09.2020 09:45 EĞİTİM
Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? MEB 2020 başvuru sonucu öğrenme!
Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? MEB 2020 başvuru sonucu öğrenme!

Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunan öğretmen adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. E-devlet üzerinden belirlenen tarihlerde başvurularını yapan adaylar sonuçlar için Milli Eğitim Bakanlığından yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sonuçların ilan edilmesinin ardından atama işlemleri başlayacak. Peki ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye genelinde 81 ilde 80 bin 584 ücretli öğretmen çeşitli eğitim kurumlarında görev alıyor. Ücretli öğretmenler, verdikleri ders saati başına ücret alıyor. İşte MEB ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları tarihi…

 

 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvuru sonuçlarıyla ilgili henüz açıklama yapmadı. 14 Eylül’de sona eren başvuruların ardından 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Ücretli öğretmenlik görevi verilmesi halinde beyan ettiğiniz cep telefonuna hangi okulda görevlendirildiğiniz hakkında bilgi mesajı atılıyor.

 

 

2020 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MAAŞLARI NE KADAR?

2020 yılı itibariyle ücretli öğretmenlik maaşlarına zam yapıldı. Ücretli öğretmenler girdikleri ders saatine göre 16 TL ücret alıyor. Ücretli öğretmen olarak görev yapan  öğretmenlerin aylık aldığı maaş 2000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Ücretli öğretmen maaşları her ayın 1-15 tarihleri arasında öğretmenlerin hesaplarına yatırılıyor.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- T.C vatandaşı veya KKTC vatandaşı olmak,

- Öğretmenlik görevine engel olacak sağlık sorunu taşımamak,

- Başvuru yapacak erkek bireyler için askerliğini yapmış, tecil ettirmiş veya muaf olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bağlanmış emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı bulunmaması,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

- Devlet memurluğundan ya da öğretmenlikten ihraç edilmeyi gerektiren ceza almamış olmak.

- Ücretli öğretmenlik başvurusu için KPSS puanı şartı bulunmamakla birlikte, formasyon şartı bulunmamasına karşın formasyona sahip kişiler daha avantajlı olacak.

Başvuracak kişiler de özel olarak da şu şartların sağlanması gerekmektedir:

- Eğitim Fakültesi, Mesleki Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Dil ve Tarih ve Coğrafya Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nun aşağıda alfabetik sıraya göre adları sayılan alanlarından mezun olanların başvuruları alınmaktadır.

- Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği alanı mezunlarının ihtiyacı karşılayamaması durumunda görevlendirilmek üzere, Ev Ekonomisi Yüksek Okulu, Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun sadece Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarının başvuruları da alınmaktadır.