Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da yaralanan Türk sayısını açıkladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyrut'ta dün meydana gelen patlamada 6 Türk vatandaşının yaralandığını duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 05.08.2020 14:08 GÜNCELLEME 05.08.2020 14:08 GÜNCEL
Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da yaralanan Türk sayısını açıkladı
Bakan Çavuşoğlu Lübnan'da yaralanan Türk sayısını açıkladı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen patlamada 6 Türk vatandaşının yaralandığını belirterek, 5'inin hafif yaralı olduğunu, ameliyat olan vatandaşın durumunun ise iyiye gittiğini belirtti.

 

Çavuşoğlu,Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Lübnan'daki patlamada yaralanan vatandaş sayımız 6'ya yükseldi. 5'i hafif yaralı, ameliyat olan bir vatandaşımızın da durumu iyiye gidiyor. Aileleriyle de iletişim halindeyiz" açıklamasında bulundu. 

 

Beyrut Limanı'nda dün patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü bir patlama meydana gelmişti. Lübnanlı yetkililer, 6 yıl boyunca bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın Afrika'da bir ülkeye sevk edilmek istenirken infilak ettiğini açıklamıştı.

Lübnan Kızılhaçı, Beyrut'ta meydana gelen patlamada can kaybının 100'e, yaralı sayısının da 4 bine çıktığını bildirmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Orhan 2 ay önce Şikayet Et
    Türkiye patlamadan dolayı yararlanan lübnanlıları Türkiye de tedavi etsin. Lübnan halkının ne ihtiyaç eksikliği varsa gereken yardım yapılmalıdır.
    Cevapla
  • mmed 2 ay önce Şikayet Et
    yerle bir olmuş türk vatandaşı sayısı veriyorsunuz, sorarlarsa söyleyin bu tip beyanlar şık kaçmıyor.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR