Elon Musk uslu durmuyor! Artık tamamen gizli olacak...

Elon Musk'ın sahibi olduğu X platformu, beğenileri gizleme kararını uygulamaya başladı. Şirket bu hamleyle insanların beğenme cesaretini artırabileceğini belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 10:50 GÜNCELLEME 13.06.2024 11:59 TEKNOLOJİ
Elon Musk uslu durmuyor! Artık tamamen gizli olacak...
Elon Musk uslu durmuyor! Artık tamamen gizli olacak...

X, bugünden itibaren özel beğenileri kullanıma sunuyor. Bu, kullanıcıların platformda beğendikleri şeylerin varsayılan olarak gizli olacağı anlamına geliyor ki bu zaten X'in Premium aboneleri için bir seçenekti.

Bu haberin yayınlanmasının ardından, X'in sahibi Elon Musk bu haberin ekran görüntüsünü yeniden paylaşarak, "insanların bunu yaptıkları için saldırıya uğramadan gönderileri beğenmelerine izin vermenin önemli olduğunu" söyledi.

İNSANLARIN BEĞENME CESARETİNİ ARTIRMAK İÇİN GİZLENDİ

Birkaç hafta önce, X'in mühendislik direktörü Haofei Wang, yaklaşan değişikliğin kullanıcıların genel imajını korumayı amaçladığını söyledi - çünkü "birçok kişi" "sinirli" içeriği beğenmek için "cesareti kırılmış hissediyor". Kullanıcı profillerindeki Beğeniler sekmesi kaldırılacak. X kıdemli yazılım mühendisi Enrique Barragan'a göre, kullanıcılar gönderilerini kimlerin beğendiğini ve tüm gönderiler için beğeni sayısını görmeye devam edebilecekler, ancak başka birinin gönderisini beğenen kişileri göremeyecekler.

Wang geçen ay, "Yakında kimin görebileceği konusunda endişelenmeden beğenebileceksiniz," dedi.

Geçen yılın sonlarında Musk, platform mühendislerine tweet eylem düğmelerinden tamamen kurtulmak ve bunun yerine gönderi görüntülemelerine ("gösterim" olarak da adlandırılır) daha fazla önem vermek istediğini söyledi.

O dönemde bir kaynağın bana söylediğine göre Musk'ın amacı beğenme ve yeniden paylaşma düğmelerinin bulunduğu bölümü tamamen kaldırmaktı çünkü Musk beğenilerin önemli olmadığına inanıyordu.

Kaynaklar "Sosyal medya genel olarak beğeni sayılarından uzaklaşıyor, bu yüzden bu mantıklı," dedi.

KAYNAK : HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • yistif - Rize 1 ay önce Şikayet Et
    Doğru bir karar.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR