Bomba iddia: Elon Musk'tan iPhone'a rakip geliyor!

Bir kullanıcı X platformu üzerinden Elon Musk'ın X telefonunu üreteceğini söylemesinin ardından, Musk, bunun olabilme ihtimalinin olduğunu belirten bir cevap yazdı.

ABONE OL
GİRİŞ 12.06.2024 12:49 GÜNCELLEME 12.06.2024 12:59 TEKNOLOJİ
Bomba iddia: Elon Musk'tan iPhone'a rakip geliyor!
Bomba iddia: Elon Musk'tan iPhone'a rakip geliyor!

Elon Musk'ın iPhone'ları ve diğer Apple cihazlarını şirketlerinden yasaklama tehditlerinin ardından bir X telefonu üretme fikrini değerlendirdiği iddia edildi.

ELON MUSK "OLABİLİR" DEDİ!

Pazartesi günü bir X kullanıcısı, Musk'ın bir X telefonu oluşturacağı tahminini tweetledi ve Musk da bunun bir olasılık olduğunu söyledi.

Kullanıcı “Şimdi söylüyorum,” diye yazdı. “X, bir X telefonu üretmek için Samsung ile ortaklık kuracak.”

Musk Salı günü attığı bir tweet'te “Bu söz konusu bile değil” şeklinde yanıt verdi.

İPHONE'LARI YASAKLAMAKLA TEHDİT ETTİ

Bir gün önce Musk, teknoloji devinin WWDC'de açıkladığı OpenAI'nin teknolojisini yazılımına entegre etme planlarını hayata geçirmesi halinde şirketlerinde Apple cihazlarının kullanımını yasaklamakla tehdit etmişti.

Apple, kullanıcılara ChatGPT'yi Siri'nin yanı sıra iOS 18, iPad OS 18 ve macOS Sequoia'ya bu yılın sonlarında entegre etme seçeneği sunmak için OpenAI ile ortaklık kuracağını söylemişti.

APPLE VE OPENAI ORTAKLIĞI: KABUL EDİLEMEZ BİR GÜVENLİK İHLALİ

Musk bu entegrasyonu “kabul edilemez bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi ve entegrasyonun gerçekleşmesi halinde şirketlerine gelen ziyaretçilerin “Apple cihazlarını kapıda kontrol etmek zorunda kalacaklarını ve cihazların bir Faraday kafesinde saklanacağını” söyledi.

Musk, 2015 yılında CEO Sam Altman ve diğerleriyle birlikte OpenAI'yi kurmuş olsa da, 2018'de yönetim kurulundan ayrıldığından beri ChatGPT üreticisinin sesli bir eleştirmeni oldu

KAYNAK : HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Rebelboy1903 2 hafta önce Şikayet Et
  İyi Hoşta OpenAI da Elon Musk'ın Değil mi :D
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  beter olsunlar
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Yiyin birbirinizi inşallah çöküşünüz yakındır.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR