Apple'ın kararı Elon Musk'ı kızdırdı! Açık açık tehdit etti: Yasaklarım

Apple'ın işletim sistemini OpenAI ile entegre edeceğini duyurması Elon Musk'ı kızdırdı. Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi Elon Musk'tan Apple'ye tehdit gibi uyarı geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2024 09:24 GÜNCELLEME 12.06.2024 09:14 TEKNOLOJİ
Apple'ın kararı Elon Musk'ı kızdırdı! Açık açık tehdit etti: Yasaklarım
Apple'ın kararı Elon Musk'ı kızdırdı! Açık açık tehdit etti: Yasaklarım

Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi Elon Musk, X sosyal medya hesabından, Apple'ın geliştirici etkinliği WWDC'de ilan ettiği ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI ile işbirliğine dair paylaşımda bulundu.'BU KABUL EDİLEMEZ'

OpenAI'ı işletim sistemi seviyesinde entegre ederse, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını bildiren Musk, "Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir" ifadesini kullandı.

Apple’ın kendi yapay zeka uygulamasını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini de eleştiren Musk, “Apple, OpenAI'yi işletim sistemi düzeyinde entegre ederse, Apple cihazları şirketlerimde yasaklanacak. Bu kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.. Apple'ın kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmaması, ancak bir şekilde OpenAI'nın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olabilmesi açıkça saçma. Apple, verilerinizi OpenAI'a teslim ettiğinde aslında neler olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip değil.” değerlendirmesinde bulundu.NE OLMUŞTU?

Apple, akıllı kişisel asistanı Siri ile gerektiğinde sohbet robotu ChatGPT'ye erişilebileceğini ve ChatGPT ile entegrasyonun yılın ilerleyen zamanlarında iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia'ya geleceğini bildirmişti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • Elon 1 gün önce Şikayet Et
  Hıyar yap o zaman kendi telefonunu hemde mars danda çeksin gidinmi dünyaya da telefon açarsın
  Cevapla
 • Cesur ADAM 2 gün önce Şikayet Et
  aple itrailli yahudilere ağit, BOYKOT MALI kardeşim. yesinler bir birini, Elson Musk ta takati yetiğince itlere direndi. hata bizim çou iş adamından daha fazla direndi. iphone olmasak KİMSE OLMEZ ama lirsanız o paralarla bebek katilerine yapdım etmiş OLURSUNUZ. (CASPER GENEREL MOBİL, GİBİ YERLİ KULAN olmaz ise eline MÜSLÜMAN KANI BULAŞMAMIŞ SAMSUNG KULLAN)
  Cevapla
 • İsimsiz 2 gün önce Şikayet Et
  İphone'u olmayan fakirler için sorun yok, zenginler düşünsün :)
  Cevapla
 • Amazon 2 gün önce Şikayet Et
  Asil sorun Elon Musk ile OpenAI arasinda. Elon Musk eski ortagiydi OpenAI in. Basarisiz olacagini soyleyip ortakliktan ayrildi. Oradan bir garezi var.
  Cevapla
 • Ejder 2 gün önce Şikayet Et
  iyi polis, kötü polis oyunu..:)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR