Oturma şekli ile kişilik testi: Oturma pozisyonunuz karakterinizi anlatıyor!

Kişilik testleri çözerek kendiniz ile ilgili bilmediğiniz ya da farkında olmadığınız özelliklerinizi öğrenebilirsiniz. Siz farkında olmadan yaptığınız ya da sevdiğiniz şeylerin sizin hakkınızda ipucu verdiğini biliyor muydunuz? İşte bunlardan bir tanesi de oturma şekliniz... Peki kendini tanımaya var mısınız? İşte oturma şekli ile kişilik testi: Oturma pozisyonunuz karakterinizi anlatıyor!

ABONE OL
GİRİŞ 07.03.2023 15:27 GÜNCELLEME 07.03.2023 15:28 YAŞAM
Oturma şekli ile kişilik testi: Oturma pozisyonunuz karakterinizi anlatıyor!
Oturma şekli ile kişilik testi: Oturma pozisyonunuz karakterinizi anlatıyor!

Davranış uzmanları, oturma pozisyonlarının insanların karakteri ve kişiliği hakkında bilgi verdiğini söyledi. Bacaklarınızı kullanmanız, bilinçaltınız tarafından yönlendirilmektedir. Bu sebeple oturma şekliniz karakteriniz ve kişiliğiniz hakkında detaylar verir. Peki siz nasıl oturuyorsunuz? Bacak bacak üstüne atarak mı, normal yani dizleriniz düz şekilde mi? Yoksa dizlerinizi açarak mı?

İş yeri kişilik testi: İş hayatında siz nasıl birisiniz?İş yeri kişilik testi: İş hayatında siz nasıl birisiniz?

NORMAL YANİ DİZLER DÜZ OTURMA

Dizler düz oturma pozisyonu ile oturuyorsanız kişilik özelliklerinizde yüksek zekaya sahip olma, temizliğe önem verme ve dürüstlük yer alıyor olabilir. İçine kapanık birisi olduğunuz kadar dakiklik de sizin için oldukça önemli. Becerilerine güvenilen ve yapılacak işler hakkında ilk akla gelen kişi olabilirsiniz. Ufak tefek sıkıntılar dışında sağlıklı birisiniz. İyimsersiniz ve kendinize güveniyorsunuz. Çevrenizde özgüvenli olarak tanınıyorsunuz. Gerçekçi ve pratik olabilirsiniz. Akıllıca çalışmanın, çok çalışmaktan daha üstün olduğuna inanıyorsunuz.  Tertipli ve düzenlisiniz. Eşyalarınızın düzeni sizin için oldukça önemli olabilir. Çekingen ve sessiz birisiniz. Dedikodu yapmayı ve insanları çekiştirmeyi sevmiyorsunuz. Duygularınızı kontrol altında tutmayı seviyorsunuz . Gerginlik ve kavgalardan uzak durmaya çalışırsınız.

Müzik zevki kişilik testi ile kendinizi tanımak ister misiniz? Sevdiğiniz müzik tarzı sizi anlatıyorMüzik zevki kişilik testi ile kendinizi tanımak ister misiniz? Sevdiğiniz müzik tarzı sizi anlatıyor

DİZLER AÇIK OTURMA

Eğer dizleriniz ayrı oturuyorsanız çoğunlukla benmerkezci bir yapınız bulunuyor. Kibirli ve yargılayıcı bir karakteriniz olabilir. Ama bunların yanı sıra içinizde kaygı ve endişe taşıyor olabilirsiniz. Dikkat süreniz kısa olabilir ve konsantre olma konusunda problem yaşayabilirsiniz. Dikkatiniz kolayca dağılabilir. İletişim becerileriniz iyi olabilir ama düşüncelerinizi toplama konusunda bazen sıkıntı yaşayabilirsiniz. Düşünmeden konuştuğunuzda tartışmalara ve kavgalara yol açabilirsiniz. Kolayca sıkılan bir yapınız olabilir. İlişkilerde belirsizlikleri sevmeyebilirsiniz ve ilgisizlikten nefret edebilirsiniz. Yaşadığınız hayatta her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını isteyebilirsiniz.

Doğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyorDoğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyor

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATARAK OTURMA

Eğer bacak bacak üstüne atarak oturuyorsanız hayal gücünüz yüksek ve yeni fikirler üreten bir yapınız olabilir. Ayrıca aldığınız kararlardan çok çabuk vazgeçebilirsiniz. Kişiliğiniz gösterişli olsa da çevrenize rahatsızlık vermemek için yüksek sesle konuşmayabilirsiniz. Kibirli ve savunmacı bir karakteriniz olabilir. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. Reddedilme ve hayal kırıklığı yaşamaktan çekinerek hareket edebilirsiniz. Beden dili eğitmenleri, bir kişinin bacak bacak üstüne atarak oturduğunda kendinden emin olduğu ve sohbete dahil olabileceklerini söyledi. Bunun dışında eğer kişiler sürekli kıpırdanıyorsa veya kramp girerken bacak bacak üstüne atıyorsa kaygılı oldukları anlamını taşıyor.

Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?

Kullandığınız telefon kılıfı ile kişilik testi: Telefon kılıfınız sizin için ne söylüyor? Belki farkında bile değilsiniz!Kullandığınız telefon kılıfı ile kişilik testi: Telefon kılıfınız sizin için ne söylüyor? Belki farkında bile değilsiniz!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 4
 • Yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Dik oturup bacakları kapalı tutmak normal köpek gibi oturulmadıgı sürece.2 bacağı açarak oturmak yanlız ken gerekli insanlar içinde ayıp.
  Cevapla
 • MUSTAFA KORKMAZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Eger ki ilk şık harici toplu taşıma beye toplu oturma yerlerindeyse KARAKTER sizlik ve aşağılık duygusundandır
  Cevapla
 • nuri 1 yıl önce Şikayet Et
  Tespit gibi tespit buna denir. Hemen hemen hepsi doğru.
  Cevapla
 • hhüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Kibirli denmişya ayak ayak üstünde oturana. Buna tam isabet diyorum
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR