Müzik zevki kişilik testi ile kendinizi tanımak ister misiniz? Sevdiğiniz müzik tarzı sizi anlatıyor

Müzik zevkiniz ile kişiliğiniz arasında bağlantı bulunmaktadır. Dinlemekten zevk aldığınız, sevdiğiniz müzik türü kişiliğiniz hakkında detaylar barındırır. Nasıl olduğunu merak ettiyseniz aşağıda yazdıklarımızı okuyunca bize hak vereceksiniz. Peki sizin müzik zevkiniz pop mu, arabesk mi, rock mı, Türk sanat müziği mi, yoksa ağır metal mi? İşte müzik zevki ile kişilik testi!

ABONE OL
GİRİŞ 21.12.2022 11:27 GÜNCELLEME 21.12.2022 11:27 YAŞAM
Müzik zevki kişilik testi ile kendinizi tanımak ister misiniz? Sevdiğiniz müzik tarzı sizi anlatıyor
Müzik zevki kişilik testi ile kendinizi tanımak ister misiniz? Sevdiğiniz müzik tarzı sizi anlatıyor

Müzik, ruhunuzu anlatan ve iç dünyanızın dışa vurumu desek sanırım yanılmamış oluruz. Kötü hissettiğiniz bir anda sevdiğiniz, hareketli bir müzik açarak modunuzu yükseltebilirsiniz. Ya da tam tersi olarak hüzünlü ve duygusal hissettiğinizde sözlerinde sizin hissettiklerini anlatan farklı şarkılar açarsınız. Müzik binlerce yıldır bir eğlence kaynağı olmuştur. Farklı alanlarda kullanılan müzikler günümüzde zevk için dinleniyor. Peki sizi hangi müzik tam kalbinizden vuruyor?

ARAŞTIRMALAR MÜZİK İLE KİŞİLİĞİN BAĞLANTILI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Yapılan araştırmalar sonucunda bir kişinin müzik sevkinin kişiliğinin bir göstergesi olduğu ortaya çıktı. Karakteriniz ister dışa dönük ister içe dönük olsun herkesin dinlemekten zevk aldığı bir müzik türü vardır. Buradaki seçim çoğu zaman kişinin kişiliği ile doğrudan bağlantılı olmaktadır. Arabesk, pop, rock, klasik ya da türkü... Bu türlerin kişiliğinizde nasıl bir rolü olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Sadece dâhilerin 10 saniye içinde çözebildiği zeka testi: Resimdeki adamı bulSadece dâhilerin 10 saniye içinde çözebildiği zeka testi: Resimdeki adamı bul

MÜZİK ZEVKİ KİŞİLİK TESTİ İLE KENDİNİZİ TANIMAK İSTER MİSİNİZ?

ROCK MÜZİK SEVENLER

Rock müzik en eski ve popüler müzikler arasında bulunuyor.1940'lı yıllarda Rock And Roll ile ortaya çıkan tür yeni birçok alt türlerin olmasını sağladı. Rock müziği sevenler, diğer türleri sevenlere göre kişilik bakımından oldukça farklı özelliklere sahiptir. Rock müziği sevenler doğası gereği maceracı ve asi ruhludur. Çoğunlukla dışa dönük olurken, yeni şeyler keşfetme olarak içe dönük olabilirler. Rock müzik sevenler bazı zamanlarda ise sessiz ve içine kapanık olur. Aynı zamanda artistiktir.

Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!

ARABESK MÜZİK SEVENLER

"Ben Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Orhan Gencebay, Kamuran Akkor olmadan yapamam." diyenlerdenseniz sizin karakteriniz dışa dönük gibi görünse de her ruh halini içinde yaşayan ve dışarıya belli etmeyenlerdensiniz. Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek hoşunuza gitmektedir. Ciddi ve sert gibi görünseniz de aslında kalbiniz pamuk kadar yumuşak. 

Arabesk sevenler olarak, diğer müzikleri sevenlerden her anlamda farklısınız. Macerayı sevmeseniz de gelişen olayları kendi içinizde özümleyip çözüme kavuşturuyorsunuz. Yalnız kalıp düşünmek ve kendi kendinize bir şeyler yapmaktan da hoşlanırsınız.

Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!

HIP-HOP RAP MÜZİK SEVENLER

Rap ve hip-hop, 20. yüzyılın sonlarına doğru farklı olarak ortaya çıksa da günümüzde birbirinin yerine de kullanılmaktadır. Rap ve hip-hop müziklerinde şarkı sözleri birbirleriyle kafiyeli olurken hızlı ritimleri ile dinlerken zevk almanızı sağlar.

Rap ve hip-hop sevenler genç bir ruha sahiptir ve enerjileri hep yüksektir. Kendilerine saygıları oldukça fazladır ve hep bir hareket halinde olurlar. Bu türü seven insanlar sosyalleşmekten çok mutlu olurlar. Aynı zamanda maceracı tavırları olan rap sevenlerin büyük bir bölümü dışa dönük olur.

Bu kişilik testi çok konuşulacak! Ev boyanız aslında kişiliğinizi tanımlıyor, daha önce buradan hiç bakmadınızBu kişilik testi çok konuşulacak! Ev boyanız aslında kişiliğinizi tanımlıyor, daha önce buradan hiç bakmadınız

TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVENLER

Sizin için Türk sanat müziği deyince akan sular duruyor mu? "Türk sanat müziği varken şarkı türleri de neymiş?" düşüncesindeyseniz karakteriniz hep ayakları sağlam yere basan, aldığı kararları uygulamada son derece kararlı olan birisiniz. Naif ve kendinize özel bir yapınız bulunuyor. Kibarlık ve zarafet sizin için oldukça önemli. İçinizde bir yerlerde bulunan üzüntülerinizi en derine gömüp gülümseyebilirsiniz. Güçlü ve gerçekçi bir yapınız bulunuyor.

Gezmekten ve yeni yerler görmekten hoşlanırsınız. Muhabbet etmeyi ve hayata dair konulardan konuşmak size zevk verir. Mutluluğunuzu da üzüntünüzü de kararında yaşayanlardansınız.

Eğlenceli zeka testi: 11 saniyede 3 farkı bulanın gözleri kartalınkiyle yarışırEğlenceli zeka testi: 11 saniyede 3 farkı bulanın gözleri kartalınkiyle yarışır

POP MÜZİK SEVENLER

Pop müzik günümüzün tartışmasız en sevilen türüdür. Birçok insan tarafından seslendirilen pop müzik, 50'li yılların sonunda ortaya çıkmış ve günümüze kadar pek çok değişiklik yaşamıştır.

Pop müzik sevenler çoğunlukla dışa dönük ve özgüveni yüksek bireylerdir. Oldukça çalışkan olan pop müzik sevenler, kolayca sinirlenme eğilimindedir.  Araştırmalar pop müzik sevenlerin yeni şeyler hayal etme özelliklerinin çok gelişmiş olmadığını söylemektedir. Pop müzik sevenlerin ayrı bir çekiciliği de bulunmaktadır.

Kullandığınız telefon kılıfı ile kişilik testi: Telefon kılıfınız sizin için ne söylüyor? Belki farkında bile değilsiniz!Kullandığınız telefon kılıfı ile kişilik testi: Telefon kılıfınız sizin için ne söylüyor? Belki farkında bile değilsiniz!

KLASİK MÜZİK SEVENLER

Klasik müzikler ne kadar eski zamanlarda yapılmış olsa da geçerliliğini korumuş ve günümüze kadar gelmiştir. Klasik müzik dinlemeyi sevenler büyük oranda yüksek standartlara sahip sofistike bireylerdir. Biraz içe dönük olan  klasik müzik sevenlerin öz saygıları oldukça fazladır ve hayattan zevk almak için yaşarlar. Aynı zamanda diğerlerinden daha zeki olan klasik müzik dinleyicileri, zeki ve diğer insanlardan daha farklı bir yaşantıya sahiptir.

Klasik müzik dinleyenlerin bir diğer özelliği ise pop müzik dinleyenlerin sıkıcı olduğunu düşünmeleridir. Aynı zamanda klasik müzik dinleyicilerini memnun etmek de oldukça güçtür.

Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?

TÜRKÜ SEVENLER

Eğer "Ben Neşet Ertaş, Musa Eroğlu, Çekiç Ali, Aysun Gültekin dinlerim. Benim için sadece türkü var."  diyenlerdenseniz büyük ihtimalle geleneklere önem veren birisiniz. Olaylara farklı bir açıdan bakar ve düşünmeden hareket etmezsiniz.

İçe dönük bir yapınız bulunur ve pratik bir insansınız. Hayattan zevk alır, maddiyattan ziyade manevi doyumdan hoşlanırsınız. İyimser bir insansınız. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle vakit geçirmekten çok büyük zevk alırsınız. Sizin için değer vermek ve değer görmek çok önemlidir.

Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!

AĞIR METAL MÜZİK SEVENLER

Metal müzik hayranları, müzik psikologlarına göre hemen hemen aynı özellikleri barındırır. Çoğunluğu gençlerden olan ağır metal müzik dinleyicilerinin sezgileri son derece kuvvetlidir. Aynı zamanda içe dönük ve nazik olan metal müzik hayranları yeni şeyler yapmaktan çok zevk alır. Aynı zamanda ağır meral sevicilerini pop sevenlerin tam tersi olarak düşünebilirsiniz.

Söyleyin bakalım, siz en çok hangi müzik türünü seviyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Doğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyorDoğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyor

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 13 TÜMÜ
 • Derbeder 1 yıl önce Şikayet Et
  Müzikler de olmasa bizi anlayacak yok
  Cevapla
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Pop ve rock benim
  Cevapla
 • X_4 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben pop ve klasik müzik dinliyorum. Birbirlerine çok zıt oldukları için arada kalmış gibiyim. Biraz ondan biraz ondan ortaya karışık bir şeyler
  Cevapla
 • Sağa ne gardaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben bütün müzik tarzlarını dinliyorum ne olacak şimdi
  Cevapla
 • ??????????? 1 yıl önce Şikayet Et
  Phonk nerde?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR