Akdeniz Üniversitesi 50 KPSS puanı ile personel alacak! Kadrolar ve başvuru şartları açıklandı

Akdeniz Üniversitesi sağlık personeli ve diğer kadrolar için sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Başvuru şartları ve kontenjana dair bilgiler aşağıda yer almaktadır.

ABONE OL
GİRİŞ 14.06.2024 12:31 GÜNCELLEME 14.06.2024 12:32 MEMUR
Akdeniz Üniversitesi 50 KPSS puanı ile personel alacak! Kadrolar ve başvuru şartları açıklandı
Akdeniz Üniversitesi 50 KPSS puanı ile personel alacak! Kadrolar ve başvuru şartları açıklandı

Akdeniz Üniversitesi sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara" göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 72 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

KONTENJAN DAĞILIMI

 • 43 Hemşire,

 • 2 Biolog,

 • 1 Sağlık Fizikçisi,

 • 17 Sağlık Teknikeri,

 • 2 Laborant,

 • 2 Büro Personeli,

 • 2 Destek Personeli,

 • 2 Tekniker,

 • 1 Teknisyen.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

4- 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.

5- Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P3) puanı, Ön lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P93) puanı, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P94) puanı esas alınacaktır. Adaylar için KPSS Puan Türü ve Asgari Puan Şartları ilan metninde mevcuttur. 6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- Başvurulan pozisyonda belirtilen şartlar arasında "Sertifika" veya "Belge" talep ediliyorsa; adayların sunmaları gereken belgelerde belirtilen sertifikaların veya belgelerin geçerlilik sürelerinin henüz dolmamış olması, sunulan belgelerde herhangi bir eksik veya yanıltıcı bilginin bulunmaması ve bu belgelerin ilanın Resmî Gazete’de yayımlanma tarihinden önce edinilmiş olmaları gerekmektedir.

8- Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’nun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı fesh etmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1(bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

9- Başvuracak adayların başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

10- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

11- Rektörlüğümüz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1- Başvurular şahsen yapılacaktır.

2- İsteklilerin; ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih olan 6 Haziran 2024 (mesai başlangıcından) ile 26 Haziran 2024 (mesai sonuna kadar) tarihleri arasında http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinde bulunan Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak, istenilen belgelerle birlikte; Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü Evrak Kayıt Birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

3- Müracaat evrakları teslim alınırken kontrol edilmeyecek olup, teslim edilen belgelerdeki sorumluluk tamamen müracaat sahiplerine aittir.

İSTENİLEN BELGELER

1. Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (http://personel.akdeniz.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)

2. KPSS Sonuç Belgesi (ÖSYM barkodlu çıktı)

3. Mezuniyet Belgesi (e-Devlet barkodlu çıktı veya diploma onaylı sureti)

4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi)

5. Fotoğraf (1 Adet)

6. Belge ve sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin onaylı sureti.

7. İş Deneyimi istenilen pozisyonlar için Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi.

 

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Em. Mem. 1 ay önce Şikayet Et
  Neden 50 KPSS puanı. Daha yüksek alanlar bu işler için çok mu akıllı.
  Cevapla
 • Xyz 1 ay önce Şikayet Et
  Şahsen başvuru olayı nedir gerçekten tipimize mi bakıp alacaklar ne kadar saçma ve keyfi
  Cevapla
 • Süheyla 1 ay önce Şikayet Et
  Şahsen başvuru ne ya teknoloji devri bumudur millet nerelerden gidecek
  Cevapla
 • Muhsin 1 ay önce Şikayet Et
  En az 50 diyor millete umut oluyor bölümler 80 altı kapatmıyor alımlarda
  Cevapla
 • Neriman 1 ay önce Şikayet Et
  Doldurun boş patates çuvallarını KPSS en az 80 ve üstü olması lazım bugün 50 yarın 30 öbürgün 10 olur
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR