CHP'den Oruç Reis açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye'nin kendi kıta sahanlığında her türlü tasarruf yetkisi vardır, uluslararası hukuktan kaynaklanan ve bundan hiçbir şekilde geri adım atamaz. Atmamalıdır zaten, dolayısıyla Oruç Reis'in oraya gitmesi doğrudur" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 12.08.2020 06:38 GÜNCELLEME 13.08.2020 05:47 SİYASET
CHP'den Oruç Reis açıklaması
CHP'den Oruç Reis açıklaması

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı.

 

Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamalarda bulundu.

"Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz gerilimi yaşanıyor, karşılıklı atılan adımlar var. Süreci nasıl değerlendiriyorsunuz? Oruç Reis'in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz'de yeni bir Navtex ilanında bulunuldu. Bunun üzerine Yunanistan'ın Meis Adası kıyılarına bir fırkateyn yanaştırdığı da öğrenildi. Sizin bu gelişmelerle ilgili değerlendirmeniz nedir?" sorusu üzerine Öztrak, "Türkiye'nin kendi kıta sahanlığında her türlü tasarruf yetkisi vardır, uluslararası hukuktan kaynaklanan ve bundan hiçbir şekilde geri adım atamaz. Atmamalıdır zaten. Dolayısıyla Oruç Reis'in oraya gitmesi doğrudur. Ama bu meselelerin daha hızlı çözebilmesi isteniyorsa Mısır'la süratle aramızı düzeltmemiz lazımdır" görüşünü paylaştı.

 
KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 75 TÜMÜ
 • neyse o 6 ay önce Şikayet Et
  Siz asıl bunları seçime yakın görün nasıl süslü süslü laflarla gelecekler bunlarda yalpalıkta yalanda bitmez
  Cevapla
 • hilal 6 ay önce Şikayet Et
  Tamam la fayik abi,geri adım atmak yoh!
  Cevapla
 • 44abdullah44 6 ay önce Şikayet Et
  Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir .normal bu birincisi ikincisi acaba ne çok merak ettim şimdi
  Cevapla
 • hollandadan 6 ay önce Şikayet Et
  vallah boyle yalanda olsa az da dirasiya karsi bagri milli olunda ben size ne isterseniz sparis veririm
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 6 ay önce Şikayet Et
  Deprem alameti buuu, kaçìnnn kaçìnnn CHP milli meselelerde artikk bu kez dogru dediii. Yillardir Israilden Heron/IHA dilendikk, sonraa kendimizz yaptikk, CHP'li TANRIKULU cikti, IHA/SIHA ile terorist vurmak insan haklarina aykirii dediii..!!!!???
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR