Zeka testi: Bir tavşanın ikizi yok! "Dikkatliyim" diyenlerin bile bulamadığı testi yapabilecek misiniz?

Zeka testi çözmek isteyen binlerce kişi her gün internette araştırma yapıyor. Dikkat gerektiren bu zeka testinde, algılarınızın ne kadar açık olduğunu anlayabilirsiniz. Dikkatinize ne kadar güveniyorsunuz? Bakışlarınız ne kadar keskin? Hadi gelin ve hep beraber anlayalım. Bu testte bir tavşanın ikizi yok. 12 saniyede hangi tavşanın tek olduğunu bulabilecek misiniz?

ABONE OL
GİRİŞ 03.01.2023 16:54 GÜNCELLEME 03.01.2023 16:54 YAŞAM
Zeka testi: Bir tavşanın ikizi yok! "Dikkatliyim" diyenlerin bile bulamadığı testi yapabilecek misiniz?
Zeka testi: Bir tavşanın ikizi yok! "Dikkatliyim" diyenlerin bile bulamadığı testi yapabilecek misiniz?

Zeka testleri birçok türde yapılmaktadır. Dikkatlerin ölçüldüğü, aklı çalıştıran ve algılamayı kuvvetlendiren zeka testi ile hem eğlenebilir hem de kendinizi ölçebilirsiniz. Peki ikizi olmayan tavşanın hangisi olduğunu 12 saniyede bulabilecek misiniz?

HANGİ TAVŞANIN İKİZİ YOK?

Özel olarak hazırlanmış zeka testinde farklı tavşanlar bulunmaktadır. Görselde kulaklarında, yüzlerinde ve karınlarında farklı desenler bulunan 12 çift tavşan bulunmaktadır. Bu tavşanların dışında sadece bir tanesinin eşi bulunmamaktadır. O zaman süre başladı!

İlk gördüğünüz hayvan bilinçaltınıza ait detayları ortaya çıkartacak! Belki siz bile farkında değilsinizİlk gördüğünüz hayvan bilinçaltınıza ait detayları ortaya çıkartacak! Belki siz bile farkında değilsiniz

DİKKAT GEREKTİRİYOR

Algıların, bakışların ve kıvrak zekanın ölçüldüğü bu zeka testinde IQ seviyesi de hesaplanmaktadır. Her yaştan bireyin kendini sınayabileceği bu bu zeka testinde siz kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Bu testi verilen süre içinde tamamlayabilmek için tüm dikkatinizi toplamanız gerekmektedir.

HEPSİ FARKLI GİBİ GÖRÜNEBİLİR

Resme baktığınızda sanki tüm tavşanlar farklı gibi gelebilir. Beynin karıştırmasını sağlamak için tasarlanan bu görselde farklı olanı bulmak pek de kolay olmayacak. Doğru olanı bulmak için ilk olarak kendinize güvenin! Hadi zaman geçiyor.

Dikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi: Basketbol topunu 5 saniyede bulunDikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi: Basketbol topunu 5 saniyede bulun

Zeka testi: 24 saniyede 5 farkı görenler imkansızı başarıyor!Zeka testi: 24 saniyede 5 farkı görenler imkansızı başarıyor!

İPUCU VERELİM

Kronometre işlemeye devam ederken gözleriniz hâlâ tek olan tavşanı mı arıyor. Bir tane olanı bulmanıza az kaldı. Sadece biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Bulmanızı kolaylaştırmak için ipucu vermemizi ister misiniz? O zaman görselin alt kısmındaki tavşanlara biraz daha dikkatli bakın.

Doğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyorDoğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyor

SÜRE DOLDU! 

Süreniz bitti. Eğer eşi olmayan tavşanı bulabildiyseniz tebrikler! Sizin gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor. Dikkatiniz ve algılarınız gerçekten çok iyi durumda. Cevabı bulamayanlar için hangi tavşanın bir tane olduğunu gösterelim.

İŞTE CEVAP

Eşi olmayan tavşan, dördüncü sıradanın beşincisi. Burnunu çevresinde daha koyu sarı bir desen bulunan tavşandan bir tane daha yok.

Süre dolmadan bir tane olan tavşanı bulabildiniz mi? Eğer bulduysanız kaç saniyede bulduğunuzu yorum atın.

Yalnızca dâhilerin çözdüğü zeka testi: Gizli örümceği 5 saniyede bul!Yalnızca dâhilerin çözdüğü zeka testi: Gizli örümceği 5 saniyede bul!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • Sewotyy 2 ay önce Şikayet Et
  Diş gösteren tavşan dan yok
  Cevapla
 • Feyzanur 2 ay önce Şikayet Et
  3.sıradan 4.sü sandım ama hiç alakası yokmuş:))
  Cevapla
 • Bozoklu Turan 2 ay önce Şikayet Et
  Saçmalık...
  Cevapla
 • CİHAT 2 ay önce Şikayet Et
  1.sıra 5. tavşan
  Cevapla
 • melih 2 ay önce Şikayet Et
  ilk sırada 5 inci tavşan olmasın cevap
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR