Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?

Zeka testleri beynin pratik yaparak hafızanın kuvvetlenmesine yardımcı olmaktadır. Farklı yönden bakabilen, yüksek IQ'ya sahip bireylerin yapabileceği bir zeka testi ile karşınızdayız. Hazırlanan görselde iki kadın su taşıyor. Peki hangisi eve daha fazla su götürebilecek? Cevabı bulmak için 5 saniyeniz var!

ABONE OL
GİRİŞ 21.01.2023 12:38 GÜNCELLEME 21.01.2023 12:38 YAŞAM
Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?
Dikkat gerektiren zeka testi: 5 saniyede bulabilecek kadar kendinize güveniyor musunuz?

Sadece yüksek IQ'ya sahip insanların doğru cevap verdiği zeka testinde iki kadının su taşıdığı görünmektedir. Ellerinde kova olan kadınlardan bir tanesi evine daha fazla su ile dönecektir. Hangi kadının bunu yapabileceğini bulabilecek misiniz? Kendine güvenen testi yapsın! O zaman süreniz başladı.

5 SANİYEDE CEVABI BULABİLECEK MİSİNİZ?

Hazırlanan zeka testinde verdiğiniz cevabı nasıl aldığınız, hangi yoldan giderek ona karar verdiğiniz oldukça önemlidir. Zeka seviyenizi test etmek için yardımcı olacak bu test aynı zamanda eğlenmenizi de sağlayacaktır. Bulmacayı çözmeye çalışırken problem tarama yapmalı ve mantıksal akıl yürütme becerinizi kullanmalısınız.

Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!

ÇÖZÜMÜ BULURKEN HANGİ YOLDAN İLERLEDİĞİNİZ ÖNEMLİ

Zeka oyunları, hem eğlenirken düşünme hızınızı geliştirecek, hem de akıl yürütme kabiliyetinizi güçlendirecek. Bunların yanı sıra eğlenmeniz de işi daha keyifli bir hale getirecek. Çözüme ulaşmak için farklı düşünme yollarından ilerlemelisiniz. Çünkü çözümü hemen fark edemeyebilirsiniz. Bu sebeple hangi kadının daha fazla su taşıyacağını bulurken doğru yoldan ilerlemelisiniz.

Zeka testi: Dikkatinizi ölçmeye var mısınız? 15 saniyede 10 farkı bulun!Zeka testi: Dikkatinizi ölçmeye var mısınız? 15 saniyede 10 farkı bulun!

CEVABI BULABİLDİNİZ Mİ?

Bu zeka testinde iki kadından hangisinin daha fazla su götüreceğine karar vermelisiniz. Hazırlanan görselde iki kadın su taşıyor olarak görünmektedir. Kadınlar nehirden ya da çeşmeden doldurdukları kovalar ile evlerinin yolunu tutmuş gidiyorlar. Ama bir tanesinin eve daha çok su götüreceği detayını unutmamak gerekiyor. İşte süreniz doldu! Peki cevabı bulabildiniz mi?

Kişilik testi: Resme baktığınızda ilk ne gördünüz? Anlamını öğrenince çok şaşıracaksınız!Kişilik testi: Resme baktığınızda ilk ne gördünüz? Anlamını öğrenince çok şaşıracaksınız!

İŞTE TESTİN CEVABI!

Dikkatli bakışları ve yüksek farkındalığı olan insanlar tarafından cevabın hemen bulunduğunu biliyoruz. Bulamayan insanlar için cevabı söylüyoruz.
Resimdeki kadınların kovalarına dikkatli bakarsanız bir kovanın tahtadan diğerinin ise çelikten yapıldığını göreceksiniz. Arkadaki kadının kovaları daha küçük ve çelikten yapılırken öndeki kadının kovaları daha büyük ve tahtadan yapılmıştır. Ama buna rağmen öndeki kadının kovalarından biri su sızdırıyor. Yani o kova eve varana kadar büyük ihtimalle boşalacak. Bu sebeple arkadaki kadın evine daha fazla su götürecek.

Peki siz testi doğru olarak çözebildiniz mi? Cevabını yorumlara yazın.

Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!Herkesin çözemediği zeka testi: İnsanların sadece %2'si bulabiliyor!

Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!Sayılı insanın çözdüğü zeka testi: Mantarların arasındaki fareyi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler görebiliyor!

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 22 TÜMÜ
 • Son savaşçı. 1 ay önce Şikayet Et
  Ben 3 cü saniyede arkadaki dedim.
  Cevapla
 • Özlem haberan 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaki kadının kovaları daha yakın kendine.yururken o sular daha çok saklanacak ve dökülecek.ondeki tek kovada olsa hem büyük hem fazla sallanmafigi için.cevap tahta kova
  Cevapla
 • Ajda 1 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir IQ testi.Bir yanlışlık var bu işte.
  Cevapla
 • Selim 2 ay önce Şikayet Et
  Bakar bakmaz anladım
  Cevapla
 • Ali berat Ateş 2 ay önce Şikayet Et
  Bende
  Cevapla
 • Sarımazılı 2 ay önce Şikayet Et
  Cevabım doğruydu ama benim düşüncem şöyleydi, ikinci kadın kovaları iki onuruyla, birincisi ise tek omuzla taşıyor ve mantıken iki omuzla tasidigin zaman ağırlık iki omuza eşit bir şekilde dağılıyor ve böylece tek omuzdan daha az yorulacak, böylece daha çok su taşıyacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR